Andrzej Duda spotka się z sekretarzem generalnym NATO

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Andrzej Duda

Andrzej Duda / Fot. Radosław Czarnecki Wikimedia Commons

- Kwestia bezpieczeństwa w regionie będzie tematem rozmowy prezydenta z sekretarzem generalnym - przekazał Jakub Kumoch, szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej.

Spotkanie z sekretarzem generalnym NATO

Szef Prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej przekazał, że w czwartek w Brukseli będzie miało miejsce spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Jensem Stoltenbergiem, sekretarzem generalnym NATO. Rozmowy polityków będą dotyczyć m.in. kryzysu na granicy.

Prezydent istotnie będzie jutro w Brukseli, gdzie odbędzie rozmowę z sekretarzem generalnym NATO.

Poinformował Jakub Kumoch.

Z relacji biura prasowego NATO wiadomo, że do spotkania dojdzie w Kwaterze Głównej Sojuszu w Brukseli. Następnie odbędzie się także konferencja prasowa podsumowująca rozmowy. Zainicjowane spotkanie jest odpowiedzią na pogłębiający się konflikt na granicy polsko-białoruskiej, jak również wywołany tym kryzys migracyjny. To już kolejne spotkanie prezydenta Rzeczypospolitej z europejskimi politykami ws. bezpieczeństwa regionalnego.

Sytuacja na granicy

Rzecznik POSG mjr Katarzyna Zdanowicz, podczas briefingu prasowego odniosła się do działań, zarówno służb białoruskich, jak i migrantów. “Na granicy ten sam scenariusz: agresja, rzucanie kamieniami, kłodami, stroboskopy, aby oślepić służby chroniące granicę naszego państwa” – powiedziała.

Straż Graniczna poinformowała ponadto, że minionej doby doszło do kolejnej próby forsowania polskiej granicy i dostania się do naszego kraju. “Wczoraj tj.23.11 ok.19.00 grupa ponad 100 agresywnych cudzoziemców siłowo forsowała granicę polsko-białoruską. W służby polskie rzucano kamieniami. Atak odbywał się pod nadzorem białoruskich służb” – napisali.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY