Polacy popierają ograniczenia dla niezaszczepionych? Zaskakujące wyniki sondażu

Dodano   17  
  Loading
Maseczka COVID-19

Maseczka COVID-19 / fot. focusonmore.com Wikimedia Commons

Zdaniem prawie 40 proc. badanych rząd powinien wprowadzić obostrzenia dla niezaszczepionych – wynika z sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF-u.
  • Gazeta informuje w środowym wydaniu, że jedna piąta badanych uważa, że pandemia nigdy się nie skończy, a ponad 30 proc., że będzie trwała dłużej niż rok.
  • Badani zostali również zapytani, co w związku z rosnącą liczbą przypadków COVID-19 powinien zrobić rząd.
  • Zdaniem badanych przede wszystkim rząd powinien wprowadzić obostrzenia dla niezaszczepionych (tak wskazało prawie 40 proc.).
  • Zobacz także: Kolejny atak migrantów na polską granicę. “Te osoby były bardzo agresywne”

Polacy popierają ograniczenia dla niezaszczepionych? Zdaniem prawie 40 proc. badanych rząd powinien wprowadzić obostrzenia dla osób, które nie przyjęły preparatu przeciw COVID-19. Wynika to z sondażu United Surveys dla “Dziennika Gazety Prawnej” i RMF-u.

Gazeta informuje w środowym wydaniu, że jedna piąta badanych uważa, że pandemia nigdy się nie skończy, a ponad 30 proc., że będzie trwała dłużej niż rok.

“To duży wzrost pesymizmu, łącznie bowiem prezentuje go ponad połowa pytanych. Tymczasem jeszcze w marcu, kiedy prowadziliśmy poprzednie badanie, takich opinii było o 10 pkt. proc. mniej i dominował wówczas pogląd, że pandemia potrwa ponad rok” – czytamy w “DGP”.

Polacy popierają ograniczenia dla niezaszczepionych?

Badani zostali również zapytani, co w związku z rosnącą liczbą przypadków COVID-19 powinien zrobić rząd.

“Zdaniem badanych przede wszystkim rząd powinien wprowadzić obostrzenia dla niezaszczepionych (tak wskazało prawie 40 proc.), dać pracodawcom możliwość sprawdzania szczepień (24,4 proc.) czy pobierać od niezaszczepionych częściową odpłatność za ich leczenie (24,5 proc.)” – podaje gazeta.

“Przy zgodzie na odpłatność widać niewielkie różnice w podziale na wiek czy płeć. Jednak w grupie osób z dziećmi wyraźnie rośnie poparcie dla takiego rozwiązania – deklaracje sięgały 40 proc. Na dalszych miejscach jest obowiązek szczepień (17 proc. poparcia) i na końcu powszechne restrykcje (15,4 proc.)” – zaznacza dziennik.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wyborcy PiS popierają zwiększenie uprawnień pracodawców?

Gazeta wskazuje, że “wyborcy PiS najczęściej popierają możliwości sprawdzania przez pracodawców zaszczepienia pracowników, natomiast wśród wyborców partii opozycyjnych dominuje oczekiwanie restrykcji dla osób, które się nie szczepiły”.

“Młodzi (w tej grupie jest najmniej osób zaszczepionych) chcieliby, by obostrzenia obejmowały wszystkich. W pozostałych grupach wiekowych, które skorzystały znacznie bardziej z akcji szczepień, przeważa postulat restrykcji wobec tych, którzy szczepionki nie przyjęli” – czytamy.

“Wczoraj było niemal 20 tys. nowych przypadków koronawirusa, a 398 osób zmarło z tego powodu. W kontekście sytuacji epidemicznej zadaliśmy pytanie o przygotowanie państwa do kolejnej fali epidemii. Negatywnie ocenia je połowa badanych. Ale ciekawe jest, że od marca, gdy było robione podobne badanie, nadal tyle samo – 43 proc. – pytanych uważa, że państwo jest przygotowane na kolejną falę” – dodaje “DGP”.

Sondaż United Surveys dla “Dziennika Gazety Prawnej”, Dziennika.pl, RMF FM i rmf24.pl wykonano 18-19 listopada 2021 r. metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych, wspomaganych komputerowo (CATI), na reprezentatywnej próbie 1000 osób.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Arx
Gość
Arx
24 listopada 2021 14:16

Od kiedy Media niby Narodowe wierza takim “badaniom”? I jeszcze powielacie te brednie – żenua. Nawet w tych manipulacyjnych “badaniach” (wynik badania zalezy od pytań i jakie oni chca odpowiedzi – a wiadomo jakie oni chca) pisza o 40% a piszecie, że Polacy chca – co za manipulacja – to ja wam powiem podobnie – 60% Polaków chce obostrzeń dla ZASZCZEPIONYCH, którzy nie siedza na kwarantannach i rozsiewaja wirusa!

wte lub wewte
Gość
wte lub wewte
25 listopada 2021 00:25
Reply to  Arx

Pewnie, oszukuj się dalej.

Darek
Gość
Darek
24 listopada 2021 14:26

To nie jest szczepionka ludzie, to jest preparat z trupków. Za chwilę będziesz miał/a w sobie 8 dawek a i tak umrzesz na powikłania… Wyłącz tv i włącz myślenie człowieku! (* nie dotyczy brojlerów)

Erwin
Gość
Erwin
24 listopada 2021 14:56
Reply to  Darek

Zerknij na poniższy tekst. Ta sprawa jest aktualnie sprawdzana. Jesli to prawda to tym zatrutym pseudo “scypionką” kopary opadną. Moze na zawsze.

Wczoraj w Słowenii wybuchł wielki skandal, a dziś cała Słowenia mówi o szczepieniach. Naczelna pielęgniarka Uniwersyteckiego Centrum Medycznego, ośrodka klinicznego w Lublanie, która zajmuje się przyjmowaniem butelek i wszystkim zarządza, zrezygnowała, wyszła przed kamery i wyjęła butelki szczepionek. Pokazywał ludziom kody na butelkach, z których każda zawiera 1, 2 lub 3 cyfry w kodzie, a następnie wyjaśnił znaczenie tych liczb.
Numer 1 to placebo, sól fizjologiczna. Numer 2 to klasyczna butelka RNA. Numer 3 to pałeczka RNA zawierająca gen onc, powiązany z adenowirusem, który przyczynia się do rozwoju raka. W przypadku tych butelek liczba 3 mówi, że osoby, które otrzymały je w ciągu 2 lat, będą miały raka tkanek miękkich.
Mówi, że osobiście była świadkiem szczepień wszystkich polityków i potentatów i wszyscy otrzymali preparat num. 1 (jeden)

Arx
Gość
Arx
24 listopada 2021 15:04
Reply to  Erwin

masz może jakiś link, źródło do tego?

Arx
Gość
Arx
25 listopada 2021 02:28
Reply to  Leszek

link to jest ale źródło niepewne niestety

Gluś
Gość
Gluś
24 listopada 2021 15:25

Sondaż pokazuje, że osoby, które się zaszprycowały życzą sobie, by zaszprycowano niezaszprycowanych, bo dzięki temu będą się lepiej czuły. Na ruskim „Sputniku” wczoraj był ten news, ale tam dodali, że te 40% co chce przymusu pokrywa się z 40% zaszprycowanymi.

Profesor Marzena
Gość
Profesor Marzena
24 listopada 2021 15:58

Nic z tego nie rozumiem. Osoby zaszczepione zarażają tak samo jak niezaszczepione. Już nawet na onecie o pracach naukowych na ten temat trąbią. Z czego więc ma wynikać ten frykas? Osoby niezaszczepione zaś wedle wolnej woli podejmują taką decyzję. Obie strony więc są bezpieczne tak jak tego oczekują. Czego się więc boją osoby zaszczepione, skoro są zaszczepione a same wirusa przenoszą. W 38 ubiegłego wieku zaczęli tak samo segregować ludzi. Skończyło się opaskami, etc. Może w sondzie powinno się zadać takie pytanie. Czy osoby niezaszczepione powinny nosić opaski, aby ludzie zaszczepieni wiedzieli kogo omijać szerokim łukiem? Proszę obejrzeć dokument “ll wojna światowa w liczbach” Wielka Brytania 2019. Mam troje dzieci, może niech nas lepiej rozstrzelają skoro dalej niektórzy czują się Panami czerpiącymi satysfakcję z tłamszenia innych. Niektórzy ludzie jakby pozbawieni duszy, gorsi są niźli zwierzęta. Ufam Bogu, że ma plan. Jednak życie normalnych ludzi w tym świecie to zwyczajny bieg przez mroczną otchłań. Taki rysuje się los!!! Oni są jak zoombie. Tak to jest gdy rządzą ludzie pragnący stołków a głosują na nich ludzie oświeceni propagandą i tak od 90 lat.

wte lub wewte
Gość
wte lub wewte
25 listopada 2021 00:54

Pani Marzeno tu nigdy nie chodziło o względy sanitarne. No może na początku, w 2020, ale od tego czasu szczpeionki stały się już tylko wehikułem do wprowadzenia cyfrowego ID dla którego paszport covidowy ma być prototypem.

Stoimy u progu czwartej rewolucji przemysłowej u której podstaw leży masowa cyfryzacja wszystkich sfer życia umożliwiająca systemową optymalizację, która jednak wymaga od jednostek poświęcenia podstawowych zachodnich ideałów: indywidualizmu, prywatności i wolności. Mamy tutaj, jako Zachód, obsuwę względem Chin, w których azjatycka mentalność jest znacznie lepiej dopasowana do wymogów systemu technokratycznego. To wszstko ściśle splata się z kryzysem ekonomiczny a’la 2008 który przypadał w swej cykliczności akurat na lata 2021-2022, a który teraz można zwalić na covid, unikając tym samym kolejnej fali protestów “Occupy the Wallstreet”. Kolejnych kryzysów już nie będzie, bo nastąpi również zmiana systemu finansowego z kapitalistycznego na neo-feudalny, w którym wszystko jest wynajmowane, a pieniądze zastąpione zostają programowalnymi kredytami energetycznymi, z określoną datą ważności i listą dozwolonych rzeczy, jakie można za nie kupić.

Zindywidualizowany Zachód nigdy by się na takie zmiany nie zgodził, ale w sytuacji kryzysu? Czemu nie? A jeśli kryzys nie jest wystarczający? To się go rozdmucha. Szczepionka staje się w tym momencie swoistym rytuałem przejścia. Dzięki niej włodarze (instytucje finansowe, głównie amerykańskie, wraz ze swoimi pachołkami na stanowiskach rządowych) mają jak na dłoni kto ma wystarczająco azjatycką mentalność – spolegliwą, kolektywną, względnie: kto jest w wystarczającycm stopniu podatny na manipulację propagandą, lub też jest zwykłym oportunistą i pragmatykiem – a kto jest “Europejczykiem niereformowalnym”. Tych pierwszych zaproszą do technokracji zamieniając ich covid pass w konto CBDC nowej ekonomii, tych drugich skażą na wegetację na marginesie, gdzie nie będą stwarzać zagrożenia dla systemu.

WieN
Gość
WieN
24 listopada 2021 17:20

tą “pragmatyczną” część badanych bym wysłał na covid-party, jak to mówią “oliwa na wierzch wypływa”

Grzegorz
Gość
Grzegorz
24 listopada 2021 17:59

Wszyscy wiemy, że “święta prawda”, zwykła “prawda” i statystyki/sondaże.

Wszystko można udowodnić. Wystarczy pytać tylko tych, którzy zaszczepili się w pierwszej kolejności. Jest duża szansa, że większość z nich nadal robi pod siebie ze strachu i dlatego jest zwolennikami wszelkich faszystowskich wynalazków.

Radek
Gość
Radek
24 listopada 2021 18:40

Dawać referendum to zobaczymy czy rzeczywiście tak popierają . Sondaże na zlecenie nikogo nie interesują . Ja mam wielu znajomych, którzy z różnych względów dali się namówić na eksperyment ale nie popierali ani nie poprą żadnej segregacji.

Romek
Gość
Romek
24 listopada 2021 19:36

Obecny stan nie jest żadną pandemią. Jest to sytuacja wykreowana sztucznie przez kryminalną organizację zwaną who w celu wzbogacenia właścicieli i mocodawców karteli farmaceutycznych oraz ich lobbystów.

wte lub wewte
Gość
wte lub wewte
25 listopada 2021 00:05

To by się zgadzało z tym sondażem, nawet jeśli mierzył co innego: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-08-28/obowiazkowe-szczepienie-w-polsce-prawie-25-proc-polakow-za/?ref=powiazane

“42,8 proc. respondentów uważa, że szczepienia na COVID-19 w Polsce nie powinny być obowiązkowe. Zdaniem 24,7 proc. badanych obowiązek ten powinien objąć dorosłych i dzieci, a według 17,9 proc. ankietowanych – tylko dorosłych – wynika z opublikowanego w sobotę sondażu SW Research dla Rp.pl”

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy: prawie połowa Polaków popiera NWO w Polsce. Może to i lepiej? Trzeba się k***a zdecydować – albo się przyłączyć do drużyny Klausa Shwaba, albo Putina, a nie jak w 39 z motyką na dwa słońca – efekt wszyscy znamy. Swoją własną drogą to sobie można iść jak się ma siłę, a nie jak się jest kraikiem-prowincją. Ten rozdźwięk między polskim honorem a polskimi możliwościami zawsze doprowadzał nas do zguby.

Arx
Gość
Arx
25 listopada 2021 02:27
Reply to  wte lub wewte

po co tak trolujesz?

Andrzej
Gość
Andrzej
26 listopada 2021 06:20

Bzdury tak jak z innymi sondazami

POLECAMY