Kolejny atak migrantów na polską granicę. “Te osoby były bardzo agresywne”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
DUBICZE CERKIEWNE POLSKO-BIAŁORUSKA GRANICA

DUBICZE CERKIEWNE POLSKO-BIAŁORUSKA GRANICA Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030 / PAP/MON

"Z naszych ustaleń wynika, że byli to głównie obywatele Iraku. Wszystkie te osoby zostały zatrzymane zaraz przy linii granicy, pouczone o obowiązku opuszczenia terytorium Polski i doprowadzone do granicy" – oznajmiła rzecznik Straży Granicznej.

Grupa ponad 100 agresywnych cudzoziemców próbowała siłowo sforsować granicę. Atak migrantów na polską granicę miał miejsce we wtorkowy wieczór. W polskich funkcjonariuszy rzucano kamieniami. Wszystko odbywało się pod nadzorem uzbrojonych w długą broń białoruskich pograniczników, co widać na nagraniu SG. Jeden polski żołnierz został poszkodowany.

Kolejny atak migrantów na polską granicę

“W Mielniku były dwie próby nielegalnego przekroczenia granicy. Około godz. 20.30 grupa ok. 40 migrantów próbowało się przedostać na terytorium Polski. Ok. 30 cudzoziemców przedostało się na teren naszego kraju. Atakujący rzucali kamieniami, kawałkami drzewa w funkcjonariuszy i żołnierzy. Jeden z żołnierzy doznał obrażeń głowy. Została mu udzielona pomoc medyczna” – powiedziała rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

Przekazała, że 30-osobową grupę, która wdarła się na teren Polski zatrzymano. Osoby te pouczono o obowiązku opuszczenia terytorium Polski i doprowadzona do granicy.

Następnie około 23.30 kolejna grupa ok. 30 osób atakowała polskie służby i żołnierzy.

“Poza kamieniami, kawałkami drewna rzucali oni petardami hukowymi. Grupie tej udało się przejść na terytorium Polski, jednak wszystkie osoby zostały zatrzymane, pouczone o konieczności opuszczenia terytorium naszego kraju, a następnie doprowadzone do linii granicznej” – zapewniła rzecznik SG.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zmasowany atak na polską granicę

Do zmasowanego ataku na polską granicę doszło także w okolicach Dubicz Cerkiewnych. Około godz. 20 grupa ponad 100 nielegalnych imigrantów próbowała dostać się na teren Polski.

“Te osoby były bardzo agresywne, rzucały kamieniami w kierunku polskich funkcjonariuszy, przerzucały kładki przez concertinę (zaporę z drutu kolczastego), migranci cięli elementy zapory. Całemu zdarzeniu asystowali białoruscy żołnierze. Również pomagali cudzoziemcom” – relacjonowała Michalska.

W wyniku tych ataków na terytorium polski udało się przedostać ponad 100-osobowej grupie.

“Z naszych ustaleń wynika, że byli to głównie obywatele Iraku. Wszystkie te osoby zostały zatrzymane zaraz przy linii granicy, pouczone o obowiązku opuszczenia terytorium Polski i doprowadzone do granicy” – oznajmiła.

Dwie z zatrzymanych osób na terytorium Polski uskarżały się na zły stan zdrowia.

“To dwaj obywatele Iraku. Jeden z mężczyzn mówił, że boli go noga, drugi twierdził, że źle się czuje. Została do nich wezwana pomoc medyczna. Przewieziono ich do szpitala. Te osoby są w dobrym stanie zdrowia i nic nie zagraża ich zdrowiu i życiu” – poinformowała Michalska.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY