Dworczyk o obowiązku szczepień: “na tym etapie nie jest przewidywane”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rząd zapowiada kolejne luzowanie obostrzeń

Michał Dworczyk, KPRM / Fot. Flickr

- Na tym etapie nie przewidujemy wprowadzenia obowiązku szczepień przeciw Covid-19 - powiedział szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów, Michał Dworczyk, podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Obowiązek szczepień

“Wydaje mi się, że w tej chwili jesteśmy na takim etapie Narodowego Programu Szczepień, że na gwałtowny wzrost liczby szczepień może wpłynąć tylko albo strach – i z tym mamy do czynienia – albo obowiązek szczepień, ale tutaj takie rozwiązanie nie jest przewidywane na tym etapie” – poinformował Dworczyk. Dodał natomiast, że w ciągu ostatnich pięciu tygodni dało się zauważyć wzrost zainteresowania szczepieniami przeciw Covid-19. Jak powiedział, liczba zamówień na szczepionkę w RARS przekroczyła milion w tym tygodniu.

Zakładam, że znakomita większość tych szczepionek zostanie wykorzystana. Tydzień do tygodnia – mówię o szczepieniach – to jest wzrost na poziomie 29 proc. osób, które się szczepią

– powiedział Michał Dworczyk.

Co więcej stwierdził, że zasługą wzrostu popularności szczepień nie jest zasługa rządu ani programu, ale sama pandemia, która spowodowała w społeczeństwie strach.

Jest również ostra polaryzacja w społeczeństwie i silne emocje po dwóch stronach barykady

– dodał.

Szczepienia w Polsce

Ministerstwo Zdrowia cały czas prowadzi kampanię promującą szczepienia. Jak poinformowali, czekamy na odpowiedź ze strony Komisji Europejskiej dot. szczepień dzieci w grupie wiekowej 5-11 lat.

Z danym MZ/ wynika. że w pełni zaszczepionych w Polsce jest 20 298 362 osób.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, PAP

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY