Droga synodalna pod naporem LGBT? Ksiądz uczestniczył w tęczowym nabożeństwie

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Droga synodalna pod naporem LGBT

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

W ramach tzw. Dni Tolerancji w Łodzi odbyło się „nabożeństwo LGBT”. Nie zabrakło na nim przedstawiciela lokalnego duchowieństwa katolickiego.
  • Kilkanaście dni temu w Łodzi w jednej z sali kinowej odprawiono nabożeństwo w intencji osób homoseksualnych i ruchu LGBT.
  • Zgromadzenie wspólnotowe prowadzone przez duchownego z kościoła ewangelicko-augsburskiego modliło się za ofiary rzekomej mowy nienawiści.
  • Czynny udział w protestanckim nabożeństwie wziął udział rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi ks. dr Sławomir Sosnowski.
  • Spotkanie to jest również uwzględnione w tzw. drodze synodalnej, którą ogłosił Papież Franciszek przed ścisłym synodem biskupów w 2023 roku.
  • Zobacz także: PILNE! Blokada konta Stowarzyszenia Marsz Niepodległości przez PayPal. Będzie proces?

Łączy nas przekonanie, że budowanie wspólnych działań ponad podziałami może realnie wpływać na polepszenie jakości życia osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem oraz przywrócić godność tym, którzy sami często nie są w stanie walczyć o swoje prawa. Jesteśmy pewni, że różnorodność ludzka nie jest zagrożeniem, lecz bogactwem, które pozwala rozwijać się społeczeństwu

– czytamy w oświadczeniu stowarzyszenia “Tęczowi Społecznicy”.

Lewicowa organizacja przeprowadziła inicjatywę Dni Tolerancji pod hasłem “Dialog drogą do godności życia”, które zakończyły się 14 listopada wspólnym nabożeństwem poprowadzonym przez pastora z kościoła ewangelicko-augsburskiego dr Romana Prackiego. Udział w tej modlitwie wzięli przedstawiciele różnych wyznań, które wstawiały się za rzekome ofiary mowy nienawiści.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Były egzorcysta popiera LGBT?

W protestanckim wydarzeniu wziął czynny udział rektor katolickiego Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, ks. dr Sławomir Sosnowski, który przez 12 lat pełnił również funkcję egzorcysty. W sali należącej do hotelu “Stare Kino”, wypełnionej elementami LGBT, gdzie odbywało się nabożeństwo wspólnie z protestanckim duchownym modlił się za przedstawicieli ruchu homoseksualnego.

Podczas nabożeństwa przywołano pogląd będący w obiegu wśród liberalnego duchowieństwa w Stanach Zjednoczonych i sugerujący jakoby skłonności homoseksualne czy zaburzenia tożsamości płciowej pochodziły z Boskiego aktu stworzenia. Modlitwy odbywały się bowiem pod hasłem „Pamiętaj! Bóg kocha Ciebie, takiego, jakim Cię stworzył”. Wedle deklaracji organizatorów nabożeństwo było wyrazem partycypacji w polskiej odsłonie tzw. drogi synodalnej.

dorzeczy.pl, pch24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY