Lek na Covid-19. Niedzielski: “Będzie możliwy do brania w domu”

Dodano   6
  Loading
Adam Niedzielski

Minister zdrowia Adam Niedzielski / Fot. PAP/Piotr Nowak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Minister zdrowia poinformował, że lek "wczesnego zastosowania" na Covid-19 będzie możliwy do brania w domu. "Jak dobrze pójdzie, to od stycznia będzie on również potencjalnie dostępny w Polsce, o ile oczywiście EMA go zatwierdzi i dostawy będą realizowane" - powiedział Adam Niedzielski.
  • Adam Niedzielski wyraził nadzieję, że od stycznia lek przeciwko Covid-19 będzie dostępny w Polsce.
  • Stwierdził także, że “są leki obiecujące, które są do zastosowania na każdym etapie terapeutycznym”.
  • Zaznaczył, że jeżeli lek ten stosowany jest w bardzo wczesnej fazie, “zmniejsza możliwość namnażania się wirusa w organizmie”.
  • Zobacz także: Ministerstwo Zdrowia. Trzecia dawka szczepionki po 5 miesiącach.

Kiedy będzie lek na Covid-19?

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, poinformował o leku przeciw Covid-19, który będzie możliwy do brania w domu. Ponadto przypuścił, że “jak dobrze pójdzie, to od stycznia będzie on również potencjalnie dostępny w Polsce”. Warunkiem tego ma być zatwierdzenie go przez Europejską Agencję Leków (EMA) i realizację dostaw do kraju.

Wskazał także, że rynek leków na Covid-19 szybko się rozwija. “Są leki obiecujące, które są do zastosowania na każdym etapie terapeutycznym”. Co więcej, poinformował, że EMA wydała niedawno dwie decyzje. Są to Ronapreve, jak również Regkirona, które dostały pozytywną ocenę Komitetu ds. Leków dla Ludzi Europejskiej Agencji Leków. W skład leków wchodzą przeciwciała monoklonalne. Badania kliniczne natomiast dowiodły, że stosowanie obu preparatów we wczesnym stadium zakażenia koronawirusem, obniża ryzyko ciężkiego przebiegu choroby, a w konsekwencji hospitalizacji.

Minister zdrowia skomentował ponadto akcję szczepień przeciw Covid-19 i ilość chętnych osób.

My startowaliśmy z akcją szczepień, kiedy skłonnych do zaszczepienia było 37 proc. Teraz mamy skłonnych do szczepienia 70 proc. osób.

Przekazał.

Jednocześnie daje się zauważyć, że w porównaniu do Europy, w Polsce odsetek chętnych do szczepień jest mniejszy.

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem, jest ich 19 936. Najwięcej pochodzi z Mazowsza, Wielkopolski i Śląska.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Arx
Gość
Arx
23 listopada 2021 11:29

“do stosowania we wczesnym stadium choroby” – to tak jak amantadyna, jednak amantadyna nie jest lekiem “nowym”, zrobionym na potrzeby obecnie panujacych i firm farmaceutycznych, a poza tym jest tania (utraciła juz prawa patentowe ze wzgledu na czas – zaczeto ja podawac jeszcze pod koniec XX wieku) dlatego robia wszystko aby utrudnić jej zdobycie

nie mamy zaufania do Big Farmy !
Gość
nie mamy zaufania do Big Farmy !
23 listopada 2021 16:55
Reply to  Arx

te nowe “leki” są nowe. Czy przebadane jak szpryca? I zdaje się, że producentem jest Merc – ten Merc !

bogdan duda
Gość
bogdan duda
23 listopada 2021 13:26

Jakim bydłem trzeba być , żeby po zamordowaniu ponad 200 000 Polaków jeszcze otwierać ryj .
zbrodniarz niedzielski z po to klasyczny kret w Prawie i Sprawiedliwości. Zniszczy wraz z morawieckim , czerwińską , lichocką, witek to co Jarosław przez lata tworzył . Przeklinam was zdrajcy i dzieci wasze za to , że wepchniecie moją Ojczyznę w łapy tuska i jego watachy .

Arx
Gość
Arx
23 listopada 2021 18:16
Reply to  bogdan duda

czemu zaraz w łapy tyska? a może w łapy Konfederacji? Nie mówie, że cudowni ale chociaż jako jedyni spoza układu magdalenkowego!
I nie mów, że nie mają szansy, bo to samo słyszałem o PiS kiedy rządziło PO – jak ludzie zagłosują rozumem to szansa będzie!

nietotalitarna Polska
Gość
nietotalitarna Polska
23 listopada 2021 19:09

Cóż media narodowe, więc nadal przyłączeni do koronakoalicji tvp-tvn-polsat straszycie ludzi tymi statystykami. Tylko już nie pod tytułem ‘raport mz’ ale pod parasolem tematu ‘lek’. Nadal jest to fundowane przez sieg heil herr niedzielski?

54sarian
Gość
54sarian
26 listopada 2021 17:30

Amantadynę kupiłem na receptę żony chorej na SM, za 20,28 zł 3 dni gorączki i przeszło, dzięki DOKTORZE BODNAR.PASOŻYDOM Z RADY MEDYCZNEJ NA POHYBEL, powiesić szkodników, zamiast leczyć ludzi trują.

POLECAMY