Zbiórka na sekatory [OPINIA]

Dodano   4  
  Loading
Imigranci rozważają powrót do domu

Imigranci na przejściu granicznym w Kuźnicy / Fot. Flickr/Kancelaria Premiera

Patriotyzm chrześcijański jest miłosierny tylko wobec pokonanego wroga, który już nie zagraża bezpieczeństwu i granicom naszej Ojczyzny. Miłosierdzie wobec wroga, który jest zagrożeniem, to nie tylko głupota, ale też zaprzeczenie katolickiej doktryny obrony koniecznej.

Zobacz także: Dzierżawski: Czy potrzeba, aby któryś z naszych wolontariuszy zginął od uderzenia łańcuchem w głowę lub pchnięcia nożem?

Wrogom atakującym polską granicę udziela się pomocy medycznej i chroni się ich życie i zdrowie dopiero po ich pokonaniu i wzięciu do niewoli. I tylko tym, którzy zostali pojmani. Tych, którzy zdołali uciec przed wzięciem do niewoli, się ściga i walczy do zupełnej likwidacji potencjalnego zagrożenia. Wcześniej podstawowym nakazem etycznym jest pokonanie wroga skutecznymi metodami.

Pomoc wrogom przed ich pokonaniem, czy powstrzymanie się od skutecznych metod ich zwalczania jest zaprzeczeniem nie tylko skuteczności działania, ale także sprzeniewierzeniem się przykazaniu miłości bliźniego nakazującego chronić swoich bliskich, a zatem także własny kraj, przed wszelkimi atakami. Jest to więc sprzeniewierzenie się zasadom etyki chrześcijańskiej nakazującej skuteczną ochronę własnego kraju. Patriotyzm chrześcijański jest miłosierny tylko wobec pokonanego wroga, który już nie zagraża bezpieczeństwu i granicom naszej Ojczyzny. Miłosierdzie wobec wroga, który jest zagrożeniem, to nie tylko głupota, ale też zaprzeczenie katolickiej doktryny obrony koniecznej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
22 listopada 2021 17:40

Tylko część tych emigrantów atakowało granice natowsko-unijno-pisowskiego państwa. Państwo to oczywiście nie jest historyczną, narodową Polską, więc nie jest żadną moją ojczyzną, tylko prostytutką Niemiec i USA, jeszcze sprowadzającą banderowców do Polski. Ale wiem, że dla Piłki, Bosaka, Bąkiewicza taki ścierwiasty twór, to ich ojczyzna. Więc informuję ich, że część emigrantów odmówiło napadać na funkcjonariuszy ich ojczyzny (To, że ja te napady na bandę NATO popieram, to inna sprawa.) W każdym razie zapewne dzieci wywożone do lasu przez służby III RP nie miały nic wspólnego z napadami na waszą natowsko-pisowską ojczyznę. Jakieś tam dzieci rzucały kamieniami ale by stosować odpowiedzialność zbiorową, wobec grupy przypadkowo dobranych migrantów, to nic nie ma wspólnego z chrześcijańskim personalizmem. A w ogóle humanitarne traktowanie ludności cywilnej, nawet potencjalnie należącej do wroga, i jeszcze przed zakończeniem wojny, jak najbardziej należy do etyki chrześcijańskiej.

kici kici KOCUR
Gość
kici kici KOCUR
22 listopada 2021 17:49

Sam jesteś ścierwiastym tworem. Co za przygłup tu się przypętał?

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
22 listopada 2021 18:13

A co do sekatorów, to siły Białorusi mają ich zapewne pod dostatkiem i to brednia, że za to, co ludzie dają na pomoc dla migrantów, pójdzie na sekatory.

hens
Gość
hens
24 listopada 2021 12:47

Strach przed Łukaszenką jest niewytłumaczalny logicznie.

A JAK NIE WIADOMO CO CHODZI TO SZUKAJ ŻYDAAA!

I tu dopiero jest zagadka, tylu mamy genialnych ‚polityków’, choćby Komikk Fik-Mikk, genialnych anal i tyków, choćby KAŁczyński, a jakoś nie potrafią, nie chcą rozszyfrować tej tajemnicy.

Łaaajjj?

Taki Ziemkiewicz, taki Komikk, z łatwością wskazywali co powinien zrobić Beck w 1939, co powinna wtedy II RP !

A za **ja nie wią co zrobić teraz! Uwiąd starczy und antykoncepcja!?

O dziwo, znów odzywa się Wielka Brytania i oferuje pomoc.

MENGELEwiecki wysmażył list błagalny do UE czyli do niemców o pozwolenie na obronę ‘polski’.

Błagania zostały odrzucone. Dozwolone jest jedynie wykonywanie rozkazów!

POLECAMY