KE rozszerzy czarną listę przewoźników. Imigranci zagrażają bezpieczeństwu Europy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Linie lotnicze Swiss

Linie lotnicze Swiss / Fot. pxfuel.com

Jeszcze w najbliższy wtorek Komisja Europejska zaproponuje rozszerzenie kryteriów tzw. czarnej listy linii lotniczych, które nie mogą latać do Unii Europejskiej. Zostaną dodane przepisy zakazujące przewoźnikom przemytu imigrantów, którzy zagrażają wspólnocie.
  • Komisja Europejska planuje w najbliższym czasie zmodyfikować tzw. czarną listę przewoźników lotniczych.
  • Zostanie ona poszerzona o możliwość dodawania do niej przewoźników odpowiedzialnych za przemyt imigrantów do Europy.
  • Unijny zakaz ma przyczynić się do wzrostu bezpieczeństwa w krajach europejskich.
  • Zobacz także: Niemcy popierają polski rząd w walce z nielegalną migracją. “Danke, Polen”

Aby projekt mógł zacząć obowiązywać musi on zostać formalnie przyjęty przez Radę Europejską. Pozytywna reakcja państw członkowskich pozwoli objąć zakazem lotów na terytorium Unii Europejskiej, linie lotnicze odpowiedzialne za transport imigrantów na Białoruś, a które nie współpracują z UE w zwalczaniu wojny hybrydowej.

Czarna lista to wykaz przewoźników lotniczych podlegających zakazowi wykonywania przewozów lub ograniczeniom w wykonywaniu przewozów w ramach Unii Europejskiej, ponieważ nie spełniają międzynarodowych norm bezpieczeństwa.

Ocena linii lotniczych odbywa się pod kątem międzynarodowych norm bezpieczeństwa, a zwłaszcza norm przyjętych przez Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO).

Unijny wykaz ma na celu nie tylko przyczynianie się do utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa w UE, lecz również pomoc liniom lotniczym i krajom w podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa, dzięki czemu mogą się one potem ubiegać o usunięcie z listy.

Poza tym unijny wykaz bezpieczeństwa lotniczego stał się jednym z najważniejszych narzędzi zapobiegawczych, ponieważ motywuje państwa zmagające się z problemami w zakresie bezpieczeństwa do podjęcia działań, zanim konieczne stanie się wprowadzenie zakazu lotów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY