Niemcy popierają polski rząd w walce z nielegalną migracją. “Danke, Polen”

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Granica polsko-białoruska

Granica polsko-białoruska / Fot. PAP/Irek Dorożański/Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Obywatele Niemiec masowo wysyłają listy do polskiej ambasady w Berlinie.
  • Ambasada RP w Niemczech otrzymuje w ostatnich dniach liczne wiadomości od obywateli niemieckich wyrażających poparcie dla działań rządu Polski na granicy polsko-białoruskiej.
  • „Niektóre z nich mają rozbudowaną formę, inne – krótką: »Danke, Polen«” – podkreśla rzeczniczka Magdalena Szuber–Zasacka.
  • Ambasador RP w Berlinie Andrzej Przyłębski podkreślił na Facebooku placówki dyplomatycznej, że „wyraża wdzięczność za te oznaki zrozumienia i solidarności, które po raz kolejny zbliżają nasze narody”.
  • Zobacz także: Łukaszenka grozi polskim politykom: “Nie unikniemy wojny”

Niemcy popierają polski rząd w walce z kryzysem migracyjnym. Ambasada RP w Niemczech otrzymuje w ostatnich dniach liczne wiadomości od obywateli niemieckich wyrażających poparcie dla działań rządu Polski na granicy polsko-białoruskiej.

„Codziennie dostajemy 30–50 takich maili” – przekazała rzeczniczka prasowa placówki.

Niemcy popierają polski rząd

„Niektóre z nich mają rozbudowaną formę, inne – krótką: »Danke, Polen«” – podkreśla rzeczniczka Magdalena Szuber–Zasacka.

„Niektórzy chcą uczestniczyć w fizycznej obronie granicy z Białorusią, inni z kolei proszą o numer konta, aby współfinansować budowę »muru granicznego«; wielu obywateli krytycznie odnosi się do dotychczasowej niemieckiej polityki migracyjnej i dziękuje, że Polska ma odwagę bronić granicy fizycznie, a tym samym reszty państw UE” – dodaje.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Podobnej treści listy ambasada otrzymuje także pocztą tradycyjną.

„Jestem obywatelem Republiki Federalnej Niemiec i chciałbym podziękować Rzeczpospolitej Polskiej za jej silne zaangażowanie w zabezpieczenie zewnętrznej granicy UE z Białorusią. Polska zasłużyła na wszelkie podziękowania ze strony UE. (…) Życzę szybkiego powrotu do zdrowia strażnikowi granicznemu, który został raniony przez osoby ubiegające się o azyl” – napisał jeden z nadawców.

„Chciałbym skorzystać z okazji, aby osobiście podziękować państwu polskiemu i jego obywatelom. Ich zaangażowanie na granicy z Białorusią zasługuje na szacunek i uznanie. Niestety, wasz kraj nie otrzymuje od Niemiec takiego wsparcia, na jakie zasługuje. Broni nie tylko swojej granicy, ale i całej UE. Bardzo dziękuję za Państwa zaangażowanie” – podkreśla inny.

„Z wielkim zainteresowaniem śledzę wydarzenia na granicy Polski i Białorusi. Ważne jest dla mnie, aby podziękować Panu i polskiemu rządowi za zdecydowane i konsekwentne działania: pośrednio chroniliście również naszą granicę przed migrantami, za to szacunek i podziękowania! Życzyłbym sobie, aby nasz rząd również działał z taką determinacją, a jednocześnie z wyczuciem proporcji” – można przeczytać w kolejnej wiadomości.

Ambasador RP w Berlinie Andrzej Przyłębski podkreślił na Facebooku placówki dyplomatycznej, że „wyraża wdzięczność za te oznaki zrozumienia i solidarności, które po raz kolejny zbliżają nasze narody”.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY