Protesty w Rotterdamie. Policja otworzyła ogień, siedem osób rannych

Dodano   6
  Loading
Protesty w Rotterdamie

Protesty w Rotterdamie / fot. PAP/EPA/VLN NIEUWS Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Przeciwko zaostrzeniu restrykcji sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa, odbył się w Rotterdamie (Holandia) protest. Dwudziestu uczestników zostało aresztowanych. Siedem osób jest rannych.

Zamieszki w Rotterdamie

W związku z panującymi restrykcjami epidemicznymi, w holenderskim mieście Rotterdam doszło do nielegalnego protestu. Podczas niego uczestniczy zachowywali się bardzo agresywnie, bili policjantów, a także rzucali w ich stronę kamieniami. Podpalono ponadto kilka radiowozów. Burmistrz Rotterdamu, Ahmed Aboutaleb, stwierdził, że była to “orgia przemocy”.

Na poniższym wideo widać trwające na proteście zamieszki, a także agresywne zachowania uczestników i policji. Wiadomo, że funkcjonariusze zdecydowali się na otworzenie ognia. Nie wiemy natomiast, czy użyli gumowych kul, czy ostrej amunicji. Rzecznik policji zaznaczył jednak, że nie było ofiar śmiertelnych.

Wandale stawiali barykady, podpalali pojazdy, atakowali funkcjonariuszy.

Tłumaczył burmistrz miasta, Ahmed Aboutaleb.

Poinformował ponadto, że wśród siedmiu osób rannych znalazł się dziennikarz, policjanci i demonstranci.

Jaap Timmer, naukowiec zajmujący się policją, poinformował natomiast, że “ostatni raz policja użyła broni podczas zamieszek w miejscowości Hoek van Holland w 2009 roku”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Mirosław Taran
Gość
Mirosław Taran
20 listopada 2021 14:58

Burmistrz Ahmed nigdy nie kazałby strzelać do swoich. Holandio wstań z kolan. Europo wstań z kolan.

Jack
Gość
Jack
20 listopada 2021 17:47

I oni nas uczą praworządności

54sarian
Gość
54sarian
21 listopada 2021 05:43

NEDERLANDEN SS zawsze będzie do usług. Tylko w Polsce praworządności brak bo nie strzela się do demonstrantów.

Andrzej
Gość
Andrzej
21 listopada 2021 06:45

Użyli ostrej a luźniej szukali łusek aby to ukryc

okop
Gość
okop
21 listopada 2021 09:35

Niestety komunikat policji jest kłamliwy, prasa holenderska i materiały na internecie podają 3 ofiary śmiertelne. Strzelali dla nich z ostrej amunicji bo gumowymi kulami nie robi się dziur w ciele tak żeby lekarze na stole operacyjnym nie mogli znaleźć kuli w bebechach delikwenta postrzelonego, a taki komunikaty wydawał szpital operujący postrzelonych. Propaganda i jeszcze artykuł schowany na dole strony. Media narodowe i jeszcze puszczacie taki syf za komunikatami policji z faszystowskiego kraju Niderlandy?

Benek
Gość
Benek
23 listopada 2021 20:45

Burmistrz Rotterdamu, Ahmed Aboutaleb… no a nie mówiłem 8 lat temu że Belgia i Holandia będą islamskimi satelitami w Europie?

POLECAMY