Granica. Cudzoziemcy uczeni, jak atakować nożem polskich funkcjonariuszy

Dodano   7
  Loading
MON informuje o sytuacji na granicy z Białorusią

MON informuje o sytuacji na granicy z Białorusią / fot. Twitter.com/MON

- Białoruska straż graniczna uczy migrantów, w jaki sposób rzucać kamieniami i kłodami w polskich funkcjonariuszy na granicy i w jakie miejsca uderzać nożem - poinformował na Twitterze opozycyjny, białoruski serwis informacyjny Nexta.
  • “Będziecie mieli noże, sprzęt, waszym zadaniem będzie dźgać w niechronione miejsca” – te słowa słyszymy w wideo udostępnionym przez Serwis Nexta. Wypowiada je białoruski funkcjonariusz do grupy migrantów.
  • Funkcjonariusz zapewniał ich także, że polscy żołnierze nie będą do nich strzelać. “A jeżeli będą, to tylko w powietrze” – dodał.
  • Stanisław Żaryn stwierdził, że Polska jest w tej chwili wrogie, numer jeden Białorusi.
  • Zobacz także: Delegalizacja Marszu Niepodległości? Rozprawa w Sądzie Rejonowym na wniosek Trzaskowskiego.

Działania białoruskich funkcjonariuszy

Białoruski opozycyjny serwis informacyjny Nexta zamieścił na Telegramie nagranie, na którym widać, jak białoruscy funkcjonariusze szkolą migrantów. Tłumaczą im, by nożem uderzać w “niechronione miejsca”, takie jak: “szyję, pachy, nogi, ręce”. Jednocześnie zapewniają ich, że polscy funkcjonariusze nie będą do nich strzelać, “a jeżeli będą, to tylko w powietrze”.

Będziecie mieli noże, sprzęt, waszym zadaniem będzie dźgać w niechronione miejsca.

Tłumaczył zgromadzonym migrantom jeden z białoruskich funkcjonariuszy.

Pod koniec nagrania słyszymy słowa mężczyzny: “Dobra! Zabierajcie ich”. Nagranie przedstawiające migrantów i funkcjonariuszy w pomieszczeniu kończy się w momencie, gdy mężczyźni w kurtkach wychodzą. Jak informuje Nexta, wideo nagrano w miejscu, gdzie Białorusini przetrzymują cudzoziemców.

“Cały atak hybrydowy Białorusi będzie się nadal skupiał na nas”

Panujący konflikt na bieżąco komentuje Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Stwierdził, że Łukaszenka nie odstępuje od planu destabilizacji Polski, mimo uspokojenia sytuacji na granicy.

Uspokojenie sytuacji na granicy z Białorusią nie oznacza, by odstąpiła ona od planu destabilizacji. Polska jest teraz wrogiem numer jeden Białorusi.

Poinformował Żaryn.

Odniósł się także do panującego od pewnego czasu spokoju w okolicach granicy. “Zdecydowanie zamarł ruch w okolicach przejścia granicznego po stronie Białoruskiej w Bruzgach. Łączymy to z jasnym ultimatum, które strona polska postawiła Białorusi” – tłumaczył.

Mówiąc o ultimatum, miał na myśli pismo z żądaniem Komendanta Straży Granicznej, gen. dyw. Tomasza Pragi, wysłane do strony białoruskiej, by do końca tygodnia z rejonu przejścia w Kuźnicy usunięto migrantów. “Wydaje nam się, że to jasne stanowisko mogło spowodować pewne otrzeźwienie po stronie białoruskiej” – mówił Żaryn.

Dodał natomiast, że chwilowe uspokojenie sytuacji nie oznacza zaprzestania realizowania działań destabilizujących Polskę. “Nie oznacza to – i nie ma takich sygnałów – żeby Białorusini mieli przestać realizować plan destabilizacji”. Dodał ponadto, że trwają prace nad rozbudową magazynu logistycznego w Bruzgach, “do którego sprowadzono cudzoziemców koczujących dotychczas przy granicy”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Walerian
Gość
Walerian
20 listopada 2021 09:42

Od małego ci nachodźcy uczą się obsługiwania z bronią. Kałasz w każdej lepiance, nóż do zarżnięcia kóz i do polowania. Teraz porównać to do europejskich chłopców w rurkach, albo innych odmieńców. Europa nie ma żadnych szans w walce z nimi.

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
20 listopada 2021 10:22

To i ja muszę poprosić siły Pana Prezydenta Białorusi, by mnie nauczyli, jak najlepiej zwalczać pisiorskie ścierwa z policji. Kiedyś do mnie przyszły za groźby pisiorskiemu wojewodzie ścierwie sipierze, który chciał nazwać ulicę od Edelmana. Będę się starał kiedy dopaść ścierwo o nazwisku Poseł z pisiorskiej policji, która prowadziła sprawę. Ale w ogóle trzeba pisiorską policję zwalczać.

Albert
Gość
Albert
20 listopada 2021 17:42

Ogonowskij – pokaż no się na ulicy ale tak zeby cie rozpoznać – poigramy !

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
20 listopada 2021 19:43
Reply to  Albert

A ty jesteś pisiorek? Ten udawany od Bąkiewicza “narodowiec” czyli tego rodzaju też pisiorek?

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
20 listopada 2021 10:42

Ciekawe czy tym razem usunęli mój komentarz? Nieraz się wydaje, że usunęli a po jakimś czasie znów się pojawia. To może to kwestia techniczna. A treść była taka, że może mnie by służby białoruskie też nauczyły, jak najskuteczniej zwalczać ścierwka z pisiorskiej policji?

54sarian
Gość
54sarian
20 listopada 2021 11:12

Romaszewska pod kiecką preżydenta ukryła aby jak z BUNKRA reformę WS zawetował,a córa skłóca nas z Białorusią dlatego mamy najazd nachodźców.Ta prawica to zakonspirowany antypolonizm,i tajne szKODniki

Po pierwsze zamknąć stację Romaszewskiej za naszą kasę szczującą na Białoruś , Baćka nie pozwala pasoszydom narodowego dorobku rozkraść stąd ta nagonka, a my mamy jedynie wroga u swoich granic

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
20 listopada 2021 12:18
Reply to  54sarian

racja. Ale problem jest szerszy niż Biełsat. Podobno służby III RP chciały obalić Prezydenta Białorusi. To one inspirowały te “masowe protesty”. Informacja z rosyjskiego netu. Nie mogę zweryfikować. Ale podobno dużo różnych protestów jest inspirowanych przez służby, więc nic dziwnego, jakby te też były. “Biełsat” był od dawna. Natomiast teraz Prezydentowi Łukaszence natowskiej służby bardziej nadepnęły na odcisk, dlatego zdecydował się na odwet.

POLECAMY