Kamala Harris p. o. prezydenta USA. Choć tylko na chwilę

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
USA NEW YORK VP HARRIS NATIONAL ACTIONAL NETWORK

Kamala Harris / Fot. PAP/EPA/JUSTIN LANE. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Prezydent Joe Biden w piątek tymczasowo przekaże władzę wiceprezydent Kamali Harris, podczas gdy on będzie pod narkozą na rutynową kolonoskopię, poinformowała reporterów sekretarz prasowa Białego Domu Jen Psaki.

Zobacz także: Cudzoziemcy łatwiej uzyskają pozwolenie na pracę. Bosak: Rząd prowadzi najbardziej proimigrancką politykę w historii

Pierwsze badania okresowe za prezydentury Bidena

Biden przybył w piątek rano do Walter Reed Medical Center, aby poddać się rutynowym corocznym badaniom. To jego pierwsze takie badania od momentu objęcia urzędu prezydenta USA. Rutynowe jest, że wiceprezydent przejmuje uprawnienia prezydenckie, podczas gdy prezydent poddaje się procedurze medycznej, która wymaga znieczulenia. Swego czasu ówczesny wiceprezydent Dick Cheney robił to wielokrotnie, gdy ówczesny prezydent George W. Bush poddawał się rutynowym kolonoskopiom.

Trump coś ukrywa?

Na początku tego roku była sekretarka prasowa prezydenta Donalda Trumpa Stephanie Grisham stanowczo zasugerowała, że poprzednik Bidena przeszedł kolonoskopię w tajnej wizycie w Walter Reed w 2019 roku, ale przemilczał to, aby uniknąć przekazania władzy prezydenckiej ówczesnemu wiceprezydentowi Mike’owi Pence’owi.

W swojej książce “I’ll Take Your Questions Now”, Grisham nie używa terminu kolonoskopia, ale mocno sugeruje, że właśnie po to była ta wycieczka. Twierdzi, że wizyta Trumpa w szpitalu, która wywołała wielotygodniowe spekulacje na temat jego stanu zdrowia, była “bardzo powszechną procedurą”, podczas której “pacjent jest poddawany znieczuleniu”. Pisze też, że Bush miał podobną procedurę podczas sprawowania urzędu. Grisham pisze, że Trump nie chciał, by ówczesny wiceprezydent Mike Pence sprawował władzę, gdy był pod wpływem środków uspokajających, co było częścią powodu, dla którego utrzymywał swoją wizytę w tajemnicy. Nie chciał też “być obiektem żartów” w telewizji późnonocnej, pisze Grisham.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

cnn.com, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY