Premier o polskiej gospodarce: “Dzisiaj Polska wygląda zupełnie inaczej”

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
STALOWA WOLA WIZYTA PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO

STALOWA WOLA WIZYTA PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030 / PAP/Darek Delmanowicz

Premier Morawiecki wskazał, że "Polska już dziś jest liderem elektromobilności w Europie" – warto to podkreślić.
  • Mateusz Morawiecki był gościem w Stalowej Woli podczas uroczystości ogłoszenia inwestycji koreańskiej firmy SK Nexilis. Przy tej okazji, premier wypowiedział się o polskiej gospodarce.
  • Szef rządu zwrócił uwagę na rozwój Polski w ostatnich latach.
  • “Polska już dziś jest liderem elektromobilności w Europie – warto to podkreślić.” – powiedział premier.
  • Zobacz także: Komisja Europejska zabiera głos w sprawie KPO

Mateusz Morawiecki był gościem w Stalowej Woli podczas uroczystości ogłoszenia inwestycji koreańskiej firmy SK Nexilis. Przy tej okazji, premier wypowiedział się o polskiej gospodarce.

“Stalowa Wola powstawała nie tak dawno temu, patrząc na historię Polski i historię Korei; powstała z woli polskiego narodu, aby wybić się na nowoczesność” – mówił premier.

“Trudny czas transformacji po 1989 r. doprowadził w wielu miejscach do niewykorzystania potencjału technicznego, potencjału przemysłowego, a właściwie do jego zmarnowania” – podkreślił.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Premier Morawiecki o polskiej gospodarce

Szef rządu zwrócił uwagę na rozwój Polski w ostatnich latach.

“Ciężka praca Polaków, połączona z poszukiwaniem najlepszych na świecie inwestorów, doprowadza do tego, że dzisiaj Polska gospodarczo wygląda zupełnie inaczej, a Polacy mogą tutaj tworzyć nowej miejsca pracy” – zaznaczył Morawiecki.

“Jednym z najlepszych inwestorów w Polsce jest firma SK Group z Korei, którą kierownictwo dzisiaj gościmy. Dzisiaj nie mamy najnowocześniejszych technologii, ale mamy znakomite uczelnie, dobrych pracowników, którzy chcą tworzyć wartość dodaną” – mówił premier.

“Inwestycja w szeroko rozumianą mobilność wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju w sposób perfekcyjny. Nie tylko tworzy miejsca pracy, ale w szczególności tworzy potencjał kreatywności i innowacyjności w całej Polsce” – wskazał.

“Polska już dziś jest liderem elektromobilności w Europie” – warto to podkreślić.

“Tutaj, na Podkarpaciu, inicjowaliśmy polską, podkarpacką Dolinę Wodorową. Stawiamy na nowoczesny rozwój mobilności i wykorzystanie wodoru” – zwrócił uwagę Morawiecki.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY