Ziobro zapowiedział zwiększenie kar za szpiegostwo i działanie na szkodę Polski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro / fot. PAP/Leszek Szymański Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

- Dzisiaj te kary są bardzo łagodne. To naprawdę musi się zmienić, bo żyjemy w innych czasach. Realia i kontekst sytuacji wokół Polski bardzo się zmienił i działania na szkodę państwa muszą być dużo bardziej kosztowne niż to ma miejsce dziś - powiedział minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro.
  • Ziobro poinformował, że miałoby to zwiększyć ochronę Polski przed działaniami prowadzonymi na jej szkodę.
  • – Prawo karne musi tutaj działać dużo bardziej surowo – powiedział.
  • Ponadto wyraził obawę, że niektóre działania na szkodę Polski mogą być robione celowo, z polecenia zagranicznych służb.
  • Zobacz także: Boris Johnson: “Okazujemy solidarność z naszymi przyjaciółmi w Polsce”.

Zaostrzenie kar

Minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, zapowiedział przygotowanie propozycji zmian, które zwiększyłyby kary za działanie na szkodę państwa polskiego. Ma to związek z obecną sytuacją na granicy i niektórymi działaniami o charakterze dezintegracyjnym.

Dzisiaj te kary są bardzo łagodne. To naprawdę musi się zmienić, bo żyjemy w innych czasach. Realia i kontekst sytuacji wokół Polski bardzo się zmienił i działania na szkodę państwa muszą być dużo bardziej kosztowne niż to ma miejsce dziś, więc takie zmiany do Kodeksu karnego też mogę już z góry zapowiedzieć.

Powiedział Ziobro.

Wyraził także zaniepokojenie, że niektórych z tych działań, by celowo niszczyć reputację Polski, są podejmują zagraniczne wywiady. “Mam podejrzenia, że w pewnych wypadkach takie sytuacje mają miejsce, nie przesądzając w tej chwili które, to jest coś więcej niż tylko akt jakiejś głupoty i nienawiści na tle religijnym, rasowym czy etnicznym, albo niszczenie pomników, przedmiotów czci religijnej, to jest już sabotaż” – dodał.

Kwestia celebrytów

Zbigniew Ziobro stwierdził, że zachowania celebrytów uderzające w funkcjonariuszy Straży Granicznej są godne potępienia. “Mamy do czynienia z ludźmi, którzy żyją w wielkim komforcie związanym z wysokimi wynagrodzeniami, popularnością. W zderzeniu z ciężką służbą żołnierzy, funkcjonariuszy, którzy ryzykują swoim życiem, żyją w ogromnym napięciu, ich postawa i zachowanie musi być potępiona, bo jest wyjątkowo gorsząca, pokazuje na brak takiej ludzkiej empatii, już nie mówię o patriotyzmie” – stwierdził. Zapewnił także, że prokuratura będzie stawiać zarzuty za znieważenia, nie patrząc, czy ktoś ma status celebryty. “Nie będziemy patrzeć, czy ktoś jest celebrytą” – skwitował.

Wypowiedź ta nawiązywała do niedawnej sytuacji z Barbarą Kurdej-Szatan, która na swoim koncie w mediach społecznościowych zamieściła wpis, w którym obraża funkcjonariuszy Straży Granicznej. Nazwała ich również mordercami.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY