Boris Johnson: “Okazujemy solidarność z naszymi przyjaciółmi w Polsce”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Boris Johnson

Boris Johnson / Fot. Flickr/Number10gov

- W sprawie Białorusi i Rosji okazujemy solidarność z naszymi przyjaciółmi w Polsce, tak jak należy tego oczekiwać i zachęcamy wszystkich do pracy na rzecz pokoju i stabilności w całym regionie europejskim - powiedział premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, odnosząc się do kryzysowej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.
  • Premier Wielkiej Brytanii powiedział, że widzi niepokojącą sytuację na polsko-białoruskiej granicy. Zapewnił, że jego kraj okazuje solidarność z Polakami.
  • – To, co widzimy, to najnowsze z serii odrażających prób reżimu Łukaszenki – stwierdził rzecznik Borisa Johnsona.
  • – Reżim Łukaszenki zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za swoje działania – dodał również.
  • Zobacz także: Putin o kryzysie na granicy z Białorusią: “Rosja nie ma z tym nic wspólnego”.

Solidarność ze strony Wielkiej Brytanii

Zarówno sam premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, jak i jego rzecznik, zapewnili o solidarności ich kraju z Polakami. Powiedzieli, że stoją “ramię w ramię” z przyjaciółmi w całym regionie, a także potępili “odrażające” zachowania reżimu Łukaszenki.

W sprawie Białorusi i Rosji okazujemy solidarność z naszymi przyjaciółmi w Polsce, tak jak należy tego oczekiwać i zachęcamy wszystkich do pracy na rzecz pokoju i stabilności w całym regionie europejskim. Stoimy ramię w ramię z naszymi przyjaciółmi w całym regionie.

Powiedział podczas konferencji prasowej Boris Johnson.

Jego rzecznik zaś zapewnił o wsparciu Wielkiej Brytanii nie tylko Polski, ale także kwestii integralności Ukrainy. Nawiązywał w wypowiedzi do gromadzenia się wojsk rosyjskich w pobliżu granicy z tym państwem. Dodał również, że “dalej będą ich wspierać” w obliczu zagrożenia ze strony Rosji.

Widzimy niepokojącą sytuację na tej granicy. Pozostajemy niezachwiani w poparciu dla integralności terytorialnej Ukrainy i nadal będziemy ich wspierać w obliczu rosyjskiej wrogości.

Zapewnił rzecznik premiera Wielkiej Brytanii.

Odnosząc się do białoruskich działań względem Polski, rzecznik Johnsona stwierdził, że są to “odrażające próby reżimu Łukaszenki”. Celem ich jest osłabienie Polski i innych w regionie. “Jesteśmy solidarni z naszymi europejskimi partnerami i jesteśmy zobowiązani do zapewnienia, że reżim Łukaszenki zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za swoje działania” – dodał.

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej

Straż Graniczna na swoich mediach społecznościowych podaje, że kryzys przy granicy z Białorusią powiększa się. Zwożone są coraz większe ilości cudzoziemców, a ponadto ich łączna ilość może dochodzić do kilku tysięcy. Co więcej, 15 listopada popołudniu, SG zamieściła na Twitterze materiał wideo, który obrazuje sytuację na granicy.

“Od rana na przejściu granicznym w Kuźnicy po str. białoruskiej gromadzą się nielegalni imigranci. Dołączają do nich kolejne grupy, które do tej pory koczowały przy granicy. Przygotowywana jest próba siłowego forsowania granicy. Wszystko odbywa się pod nadzorem białoruskich służb” – piszą.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY