Sondaż CBOS. Wzrost poparcia dla koalicji rządzącej i KO

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
WARSZAWA POSIEDZENIE SEJMU

WARSZAWA POSIEDZENIE SEJMU / Fot. PAP/Mateusz Marek. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Według sondażu przeprowadzonego przez CBOS, gdyby wybory do parlamentu odbyły się w pierwszej połowie listopada, partia rządząca mogłaby liczyć na poparcie w wysokości 29 proc. Oznacza to wzrost o jeden punkt procentowy porównując z badaniem sprzed dwóch tygodni.

Symulacja wyborów parlamentarnych

Według badań przeprowadzonych przez CBOS, partią wiodącą jest nadal Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskałoby poparcie w wysokości 29 proc. Na drugim miejscu plasuje się Koalicja Obywatelska z wynikiem 18 proc, natomiast na trzecim – Polska 2050, która otrzymałaby 12 proc. O ile w przypadku koalicji rządzącej i Koalicji Obywatelskiej wynik wzrósł o 1 punkt procentowy, o tyle wynik partii Szymona Hołowni utrzymuje się na tym samym miejscu – porównując do poprzedniego badania.

Konfederacja, która otrzymałaby 6 proc., zanotowała spadek o 2 punkty procentowe. Lewica natomiast, z wynikiem 5 proc., utrzymuje swój wynik bez zmian. Tuż za nimi plasuje się PSL – Koalicja Polska z wynikiem 2 proc. (spadek o 1 punkt procentowy). Na końcu znajduje się Kukiz’15 z wynikiem 1 proc. (wzrost o 1 punkt procentowy). Aż 22 proc. badanych odpowiedziało “trudno powiedzieć”.

“Aktualne problemy i wydarzenia”

CBOS zastrzegło, że “wszystkie odnotowane w tym miesiącu zmiany są nieistotne statycznie”. Badanie “Aktualne problemy i wydarzenia” przeprowadzono na reprezentatywnej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanych z rejestru numerów PESEL, w ramach procedury mixed-mode.

Każdy z badanych mógł określić sposób, w jaki weźmie udział w badaniu. Do wyboru był m.in. wywiad bezpośredni z udziałem ankietera (CAPI), wywiad telefoniczny (CATI) lub poprzez samodzielne wypełnienie ankiety internetowej. W tej metodzie badani dostawali login i hasło, na podstawie którego uczestniczyli w badaniu.

Badanie zostało zrealizowane w dniach 04-14.11.2021r.,a uczestniczyło w nim 1100 osób.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY