Kreml potwierdza zestrzelenie w kosmosie. “Testują nową broń”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Satelita w kosmosie

Satelita w kosmosie / pxhere.com

Kreml testuje nową broń w kosmosie.
  • Kreml potwierdza zestrzelenie w kosmosie. Chodzi o test wojskowy. Przed akcją ostrzegali Amerykanie.
  • W Waszyngtonie podkreślono, że tego typu testy zagrażały bezpieczeństwu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a w NATO uznano działania Rosji za „niebezpieczne” i „nierozsądne”.
  • Rosyjski resort obrony nazywa z kolei operację „jubilerską” i „zakończoną powodzeniem”.
  • Zobacz także: Spór o “Turów” nadal otwarty. Polski projekt odrzucony

Kreml potwierdza zestrzelenie w kosmosie. Chodzi o test wojskowy. Przed akcją ostrzegali Amerykanie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Kreml potwierdza zestrzelenie w kosmosie

Rosyjskie Ministerstwo Obrony potwierdziło zestrzelenie w kosmosie niedziałającego satelity, w ramach testu wojskowego – podało we wtorek radio Echo Moskwy. Wcześniej Stany Zjednoczone alarmowały, że Rosja testuje w kosmosie nową broń. Moskwa długo milczała w tej sprawie.

W Waszyngtonie podkreślono, że tego typu testy zagrażały bezpieczeństwu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a w NATO uznano działania Rosji za „niebezpieczne” i „nierozsądne”.

Rosyjski resort obrony nazywa z kolei operację „jubilerską” i „zakończoną powodzeniem”.

W komunikacie przekazano: „15 listopada Ministerstwo Obrony z powodzeniem przeprowadziło próbę, w wyniku której został zniszczony rosyjski aparat kosmiczny Celina-D, znajdujący się na okołoziemskiej orbicie od 1982 r.” Resort podał, że szczątki satelity nie zagrażają Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i będą monitorowane aż do momentu całkowitego zniszczenia.

Operację Moskwy skrytykowały Stany Zjednoczone i Wielka Brytania. Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg nazwał działania Rosji „nierozsądnymi” i podkreślił, że są one świadectwem opracowywania przez Moskwę nowych rodzajów uzbrojenia.

(async () => { const t = document.querySelector(`#tzw-26`); const r = await fetch(‘https://twojazbiorka.pl/widget/26/trzaskowski-chce-zdelegalizowac-marsz-niepodleglosci-wesprzyj-zbiorke-na-pomoc-prawna-1’); t.replaceWith(new DOMParser().parseFromString(await r.text(), ‘text/html’).body.firstChild); })();

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY