Białoruś szykuje się do potężnej próby sforsowania granicy

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Płot na granicy

Płot na granicy z Białorusią / Fot. Twitter/ Mariusz Błaszczak

- Widać, że strona białoruska przygotowuje się dziś na dużą próbę forsowania granicy. Nasze siły są w gotowości do działania - podała Straż Graniczna. Dodali ponadto, że cudzoziemcy dostają od służb białoruskich instrukcje, sprzęt oraz gaz.

Próba sforsowania granicy

Straż Graniczna podała na Twitterze, że strona białoruska przygotowuje się na dużą próbę forsowania granicy. “Niektóre namioty zaczynają znikać. Cudzoziemcy dostają instrukcje, sprzęt oraz gaz od białoruskich służb” – czytamy. Co więcej, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych poinformował o częstym pojawianiu się przy granicy osób eskalujących sytuację.

Na swoim Twitterze, Stanisław Żaryn opublikował zdjęcie mężczyzny, który “oddał strzały w powietrze, potem próbował uszkodzić polską barierę graniczną”.

Z kolei na koncie Straży Granicznej pojawił się materiał wideo przedstawiający sytuację na granicy. Widać na nim także wóz transmisyjny, prawdopodobnie białoruski.

Ministerstwo Obrony Narodowej ponadto poinformowało o obrzuceniu kamieniami polskich żołnierzy przez białoruskich funkcjonariuszy. “Wczoraj doszło do kolejnych prowokacji Białorusinów. W okolicach Szudziałowa funkcjonariusze białoruskich służb dwukrotnie obrzucili polskich żołnierzy kamieniami. W wyniku incydentu nikt nie ucierpiał” – czytamy na Twitterze. Zdaniem MON migranci, którzy próbowali przekroczyć nocą granicę, obrzucili polskich żołnierzy i funkcjonariuszy także gruzem.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych napisał również, że białoruskie zakłady budowlane mają zwozić na granicę gruz, który posłuży migrantom do atakowania polskich służb.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY