Do Polski dotrą czołgi z USA. Błaszczak: “W pierwszej kolejności trafią na wschód”

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczak / fot. Twitter

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak, zapowiedział, że w przyszłym roku do Polski trafią czołgi ze Stanów Zjednoczonych. "W pierwszej kolejności ten sprzęt trafi na wschód kraju" - poinformował.

Działania strony polskiej

Szef MON powiedział, że w przyszłym roku do Polski trafią amerykańskie czołgi, które od razu skierują się na wschód kraju. Co więcej, poinformował o zaangażowaniu brytyjskich żołnierzy w kwestii umacniania ogrodzenia na granicy.

Wojska inżynieryjne brytyjskie dokonują rekonesansu i mam nadzieję, że już niedługo będę mógł przedstawić opinii publicznej dobre wnioski, konkluzje z niego.

Powiedział Mariusz Błaszczak.

Ponadto nawiązał do wartości ogrodzenia z drutu, które zabezpiecza przed nielegalnym przekroczeniem granicy. “Ogrodzenie zdało egzamin. Wyobraźmy sobie, co by było, gdyby go nie było. Nie sposób byłoby zapewnić szczelność granicy przy tak dużym natężeniu osób, które forsują granicę. Przez lata były to tylko słupki graniczne, których oczywiście nie można przekraczać. Ale teraz mamy do czynienia z umyślnym działaniem, ze ściąganiem ludzi z Bliskiego Wschodu i nakłanianiem ich do popełnienia przestępstwa, by nielegalnie przekroczyli granicę” – powiedział.

Będąc w 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Olsztynie, wraz z Andrzejem Dudą, uczestniczył w rozmowach dot. m.in. perspektyw zakończenia konfliktu.

Rozmawialiśmy o perspektywach rozwoju tej sytuacji. Te perspektywy dobre nie są. Nic nie wskazuje na to, by w najbliższych tygodniach ta sytuacja wyklarowała się, żeby ataki hybrydowe, z jakimi mamy do czynienia codziennie, ustały. Nic na to nie wskazuje niestety.

Stwierdził szef Ministerstwa Obrony Narodowej.

Ataki na polską granicę

Straż Graniczna przekazała, że strona białoruska wyposażyła migrantów w gaz łzawiący, którzy użyli go przeciw polskim funkcjonariuszom. Doszło także do kolejnej próby nielegalnego przekroczenia granicy.

“W nocy w rejonie m.Czeremcha, żołnierze białoruscy zaczęli niszczyć tymczasową zaporę graniczą. Wyrywali słupki ogrodzeniowe oraz rozrywali concetrinę przy pomocy pojazdu służbowego. Polskie służby były oślepiane wiązkami laserowymi oraz światłem stroboskopowym” – poinformowała Straż Graniczna na Twitterze.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY