Szczepienie dzieci w wieku 5-11 lat. Znamy prawdopodobną datę

Dodano   9
  LoadingDodaj do ulubionych!
Nowe obostrzenia

Nowe obostrzenia jednak nie tak szybko? / fot. PAP/Rafał Guz Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Rzecznik prasowy resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, przekazał prawdopodobną datę rozpoczęcia szczepień w grupie wiekowej 5-11 lat. "Pierwszych dawek szczepionek spodziewamy się w grudniu".

Szczepienie dzieci

Zaledwie tydzień temu do Europejskiej Agencji Leków (EMA) dotarły wyniki badań Pfizera dot. szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. W Polsce proces ten rozpocznie się po wydaniu rekomendacji przez EMA. “Liczymy, że przynajmniej miesiąc potrwa podjęcie tej decyzji przez Europejską Agencję Leków, tej rekomendacji, którą będzie Polsce służyła do podjęcia decyzji o szczepieniu osób w grupie od 5 do 11 lat” – powiedział rzecznik MZ, Wojciech Andrusiewicz.

Co więcej, w Stanach Zjednoczonych szczepienia w tej grupie wiekowej już trwają. Rochelle P. Walensky – dyrektor amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania chorobom – zgodnie z zaleceniem komitetu doradczego, wydał zgodę na szczepienie dzieci także w wieku 5-11 lat.

W Polsce szczepienie dzieci rozpocznie się prawdopodobnie w grudniu, po zatwierdzeniu możliwości wykonywania tychże szczepień przez EMA.

Pierwszych dawek szczepionki spodziewamy się w grudniu. Będzie to około miliona dawek szczepionek dla dzieci. Pamiętajmy, to jest odrębna linia produkcyjna. Europa nie ma żadnej szczepionki dla dzieci.

Zaznaczył Wojciech Andrusiewicz.

Zakażenia w Polsce

Ministerstwo Zdrowia na Twitterze poinformowało ponadto o 14 292 przypadkach zakażeń koronawirusem. Najwięcej przypadków pojawiło się w województwie mazowieckim, lubelskim, a także łódzkim.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY