Ciało młodego Syryjczyka znalezione nieopodal granicy

Dodano   9
  LoadingDodaj do ulubionych!
Przejście graniczne z Białorusią

Przejście graniczne z Białorusią / Fot. PAP/Artur Reszko Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

W piątek w okolicach Wólki Terechowskiej znaleziono ciało ok. 20-letniego Syryjczyka. Policja podała, że odkrycia dokonał pracownik zakładu usług leśnych. Ciało zmarłego zostanie przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej celem wyjaśnienia przyczyny zgonu.
  • Ciało Syryjczyka znaleziono niedaleko granicy polsko-białoruskiej. Zmarły miał przy sobie paszport.
  • Znalezienia dokonał pracownik zakładu usług leśnych.
  • Zdaniem rzecznika ministra koordynatora służb specjalnych, wśród migrantów na granicy rozprzestrzenia się plotka, że 15 listopada przyjadą po nich autobusy z Niemiec. Jest to również kolejna prowokacja, która ma zachęcić migrantów do koczowania przy polskiej granicy.
  • Zobacz także: Do Polski dotrą czołgi z USA. Błaszczak: “W pierwszej kolejności trafią na wschód”.

Kolejny zgon przy granicy

Podlaska policja poinformowała o znalezieniu ciała ok. 20 letniego Syryjczyka w pobliżu Wólki Terechowskiej. Jednoznaczne ustalenie przyczyny śmierci jednakże nie było możliwe, a ciało mężczyzny zostanie przekazane Zakładowi Medycyny Sądowej. “Przeprowadzone w miejscu odnalezienia ciała czynności, nie pozwoliły na jednoznaczne ustalenie przyczyny śmierci”.

Ponadto policja przekazała o zatrzymaniu trzech osób w związku z “pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymani to dwaj obywatele Ukrainy i obywatel Polski. Przewozili 20 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę”.

Żaryn o rzekomych autokarach z Niemiec

Do plotki, która rozpowszechnia się wśród migrantów, odniósł się Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Wśród migrantów rozpuszczane są plotki o zorganizowanej akcji, która ma się odbyć 15 listopada. Migrantom zapowiada się, że przyjadą po nich autobusy z Niemiec, a Polska je przepuści.

Powiedział Żaryn.

Co więcej, wskazał podłoże rozpowszechnianych plotek. Jego zdaniem, celem jest zgromadzenie jak największej liczby migrantów przy granicy z Polską, a także ściąganie następnych. Ma to spowodować nie tylko masowy szturm na granicę, ale również osłabienie strony polskiej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY