Będzie rosyjska interwencja na Białorusi? Łukaszenka prosi o pomoc

PILNE
Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Aleksander Łukaszenka

Aleksander Łukaszenka / Fot. Serge Serebro/ Wikimedia Commons

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka zwrócił się do Federacji Rosyjskiej o przysłanie rosyjskich żołnierzy na granicę Białorusi z Polską. Twierdzi, że strona polska prze do prowokacji.

Zobacz także: Intensywne noce na granicy z Białorusią. Imigranci chcą uprzykrzyć Polakom świętowanie niepodległości

Zdaniem Łukaszenki na granicy polsko-rosyjskiej dochodzi do prób przekazania z Polski broni, amunicji i materiałów wybuchowych cudzoziemcom koczującym na białoruskim terytorium. Przekonuje on, że Polska dąży do wywołania prowokacji, która miałaby doprowadzić do wojny polsko-białoruskiej.

Broń idzie przede wszystkim z Donbasu. A po co? Chcą urządzić prowokację. Zderzyć ze sobą naszych pograniczników z ich pogranicznikami, naszych wojskowych – z ich wojskowymi – stwierdził.

Rzekomymi prowokacyjnymi działaniami polskich władz Łukaszenka tłumaczy, że białoruskie służby otoczyły przygraniczne obozowisko imigrantów i “kontrolują sytuację”.

Białoruski polityk mówił też o ruchach wojsk NATO i Polski.

Jak widzicie, to już 15 tys. wojskowych, czołgi i sprzęt pancerny, poleciały śmigłowce i samoloty. Przybliżyli się ku naszej granicy, bezczelnie, nikogo nie uprzedzając – wskazał.

Łukaszenka twierdzi, że strona białoruska proponowała migrantom, by odeszli od granicy, lecz oni nie chcą tego uczynić. Zupełnie przeciwne informacje od tygodni docierają z terenów przygranicznych.

hcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY