Wiceminister Zdrowia o sytuacji epidemicznej. “2-3 krotny wzrost zakażeń”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wojciech Andrusiewicz

Wojciech Andrusiewicz / Fot. You Tube/Radio Lublin

Chcemy żeby na Święta część dzieci dostała już drugą dawkę - mówi Wojciech Andrusiewicz. Rzecznik ministerstwa zdrowia pytany o perspektywę szczepienia dzieci między 5 i 11 rokiem życia, twierdzi, że to może być już kwestia tygodni.
  • W wywiadzie dla “Radio Plus” rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz, przyznał że może nastąpić nawet 2-3 krotny wzrost zakażeń.
  • Przyznał, że na obecnym etapie wskaźniki są o wiele niższe niż przed rokiem.
  • Zaprzeczył on także statystykom mówiącym o blisko 150 tysiącach nadmiarowych zgonów spowodowanych kiepską opieką medyczną.
  • Jego zdaniem większość tych osób zmarła z powodu dotychczasowych schorzeń oraz koronawirusa.
  • Zobacz także: Szczepionki Pfizera i Moderny ryzykowne dla serca? Są wyniki badań

Musimy obecnie liczyć się ze wzrostem nawet trzykrotnym zakażeń dzisiaj 

– stwierdził rzecznik resortu zdrowia

Na razie staramy się obserwować trend wzrostu zakażeń. Jeżeli obserwujemy tę falę pandemii, to mniej więcej te wykresy wyglądają podobnie, ale są na dużo mniejszym poziomie 

– dodał Wojciech Andrusiewicz.

Przypomniał on także, że w zeszłym roku w tym samym czasie miał miejsce szczyt fali zakażeń, gdzie 7 listopada 2020 roku odnotowano ponad 30 tysięcy przypadków zakażeń na koronawirusa. Jak przyznał, resort nie prognozuje podobnych wskaźników przy czwartej fali.

Nadmiarowe zgony z winy COVID-19?

Wbrew statystykom mówiącym o blisko 150 tysiącach nadmiarowych zgonów spowodowanych nienależytą opieką medyczną osób cierpiących na inne schorzenia, Wojciech Andrusiewicz zaprzeczył takim informacjom. Jego zdaniem większość z tych pacjentów miała chorować również na COVID-19.

Jeżeli od początku tej fali epidemii mieliśmy ponad 140 tysięcy nadmiarowych zgonów, to ponad 100 tysięcy była pośrednio lub bezpośrednio związane z COVID-em

– zaznaczył.

Rzecznik ministerstwa zdrowia dodał także, że obecnie otwartych jest 18 szpitali tymczasowych. Przypomniał, że wkrótce zostanie otwarty szpital w Płocku oraz jeszcze w tym miesiącu nastąpi otwarcie tymczasowego ośrodka na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radioplus.pl. pap.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY