Fogiel o atakach na polskich funkcjonariuszy: “Nie mogą dostawać strzałów z tyłu od współobywateli”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Radosław Fogiel

Radosław Fogiel / Fot. Wikimedia Commons

Fogiel wskazał, że polscy funkcjonariusze pełniący służbę na granicy zasługują na wsparcie całego społeczeństwa.
  • Poseł PiS i zastępca rzecznika prasowego partii Radosław Fogiel podkreślił, że na granicy „sytuacja jest bezprecedensowa” i to „najbardziej niebezpieczny moment od początku kryzysu” migracyjnego.
  • Polityk zauważył, że nadal wśród polskiej opozycji i części mediów pojawiają się głosy stojące w kontrze do propaństwowych postaw.
  • Przypomniał przy tym, jak niedawno „jeden z niszowych portali, zaraz wzmocniony przez jeden z głównych” wypisywał „kompletne bzdury na podstawie rzekomych informacji od jednego z migrantów”
  • Zobacz także: Kurdej-Szatan przeprasza i blokuje komentarze. “Najpierw myśl, a potem mów”

Radosław Fogiel w zdecydowanych słowach wypowiedział się o werbalnych atakach na polskich funkcjonariuszy. Jego zdaniem polskie służby pełniące swoje obowiązki na granicy zasługują na wsparcie i szacunek. Polityk PiS wskazał również, że nie zasłużyli oni na ataki ze strony polskich “biedacelebrytów”.

Fogiel o debacie w Sejmie i atakach na polskich funkcjonariuszy

“Duża część wystąpień w Sejmie trzymała poziom i wpisywała się w atmosferę powagi” – skomentował debatę na nadzwyczajnym posiedzeniu izby poseł PiS Radosław Fogiel.

Ocenił jednak, że część opozycji nadal daleka jest od propaństwowych postaw.

“Niektórzy z posłów wczoraj jeszcze wznosili peany na cześć organizacji, które de facto zachęcają do nielegalnego przekraczania granicy” – powiedział Fogiel w programie „Kwadrans polityczny” w TVP1.

Poseł PiS i zastępca rzecznika prasowego partii Radosław Fogiel podkreślił, że na granicy „sytuacja jest bezprecedensowa” i to „najbardziej niebezpieczny moment od początku kryzysu” migracyjnego.

“Polska jest zwolennikiem mocniejszych sankcji, jeśli chodzi o ruch dla urzędników białoruskich i poważne traktowanie zakazów współpracy firm europejskich. Chodzi np. o firmy leasingujace samoloty dla białoruskich linii” – powiedział.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Sankcje na Białoruś

Odniósł się do proponowanych unijnych sankcji na białoruski reżim.

Zauważył przy tym, że nadal wśród polskiej opozycji i części mediów pojawiają się głosy stojące w kontrze do propaństwowych postaw.

“Ci, którzy służą na granicy, potrzebują wsparcia. Oni mają tam bardzo trudno, są zagrożeni, w stanie ogromnego napięcia i nie mogą jeszcze dostawać metaforycznych strzałów z tyłu od współobywateli, polityków, biedacelebrytów, nazywających ich „mordercami” – podkreślił Fogiel.

“Niestety niektóre media, zwłaszcza te bardzo chętnie szermujące nazwą „wolnych mediów”, „niezależnych mediów”, idą po prostu jak dzik w kartofle w dezinformacyjną narrację” – ocenił wicerzecznik PiS.

Przypomniał przy tym, jak niedawno „jeden z niszowych portali, zaraz wzmocniony przez jeden z głównych” wypisywał „kompletne bzdury na podstawie rzekomych informacji od jednego z migrantów, że ten szturm na granicę, który obserwujemy, to miała być pokojowa demonstracja, a Białorusini nie mieli z tym nic wspólnego”.

“To narracja, z której Łukaszenko musi się dramatycznie cieszyć” – podsumował Fogiel.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY