Zdecydowany apel Marine Le Pen. Wezwanie do obrony Polski i Europy

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marine Le Pen

Marine Le Pen / Fot. Flickr

Francuska polityk Marine Le Pen, której profil na Twitterze obserwuje ponad 2,6 mln internautów, udostępniła w sieci film z polsko–białoruskiej granicy. Na nagraniu widać, jak przywiezieni przez białoruski reżim imigranci szturmują granicę z Polską.
  • Liderka francuskiego Zgromadzenia Narodowego Marine Le Pen wystosowała w poniedziałek mocny apel do rządu prezydenta Emmanuela Macrona.
  • Wezwała, aby francuskie władze wsparły polskie służby w obronie zewnętrznych granic Unii Europejskiej.
  • Jeden z polityków hiszpańskiego ugrupowania VOX Hermann Terstch stwierdził, że ta fala imigrantów jest “zatrutym darem” od Angeli Merkel.
  • Zobacz także: Dramatyczna sytuacja na granicy. “Od 3 do 4 tys. migrantów” [+WIDEO]

W poniedziałek rano pod polsko-białoruską granicą zebrał się kilkutysięczny tłum imigrantów, chcących przedostać się do Polski, a stąd dalej na Zachód. Jest to największa taka akcja przeprowadzona m.in. przez białoruskie służby, które od miesięcy ściągają imigrantów z państw arabskich i afrykańskich.

Z mocnym apelem wystąpiła przewodnicząca francuskiego Zgromadzenia Narodowego oraz jedna z faworytek w przyszłorocznych wyborach prezydenckich, Marine Le Pen. Wezwała ona francuskie oraz europejskie władze do wysłania wsparcia do naszego kraju, aby powstrzymać tłumy nielegalnych imigrantów.

Trzeba zrobić wszystko, aby przyjść z pomocą Polsce, która stoi w obliczu prawdziwej agresji migracyjnej!

– zaapelowała Marine Le Pen.

Francja musi natychmiast wysłać siły policyjne na granice i wesprzeć opuszczonych przez Unię Europejską Polaków

– dodała liderka francuskiej prawicy.

Udostępniła przy tym nagranie pokazujące, jak nielegalni imigranci rzucają w polskie wojsko kamieniami, a zasieki na granicy próbują zniszczyć m.in. przy pomocy ściętych drzew, łopat i specjalnych nożyc.

Polska stoi w obliczu bezprecedensowej fali migracji. Unii Europejskiej nie powinno dziwić, że narody same chcą bronić swoich granic

– podkreśliła przewodnicząca Zjednoczenia Narodowego.

Polskie władze zdając sobie sprawę ze skali niebezpieczeństwa nie oczekują uzyskania wsparcia od Frontexu, który w głównej mierze składa się z urzędników, nie zdolnych do podjęcia siłowego wsparcia na granicy polsko-białoruskiej. Na obecną chwilę granicę patrolowały wspólnie niewielkie siły niemieckich służb policyjnych, udzielających wsparcia polskiej Straży Granicznej, wojsku oraz policji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

“Zatruty dar Merkel”

Wydarzenia na polskiej granicy nabierają międzynarodowego rozgłosu. Sprawą zainteresowali się również europosłowie hiszpańskiej, narodowo–konserwatywnej partii VOX.

Zatruty dar Merkel dla Europy eksploduje, gdy ta odchodzi wygodnie na emeryturę

– napisał na Twitterze polityk Hermann Tertsch. Udostępnił także nagranie, gdzie imigranci domagają się przepuszczenia, a za cel obrali sobie zamieszkanie w Niemczech.

Polityka migracyjna Republiki Federalnej Niemiec uległa znaczącej zmianie niż miało to miejsce jeszcze w 2015 roku. Wówczas rząd ustępującej kanclerz Angeli Merkel zapraszał tysiące imigrantów oraz wymuszał na krajach Unii Europejskiej przyjmowanie części z nich. Teraz niemieccy politycy podkreślają, że należy zabezpieczyć zewnętrzne granice wspólnoty europejskiej.

Hiszpański europoseł podkreślił, że nawet jeśli Merkel będzie miała kiedyś arabskiego sąsiada, będzie to raczej szejk lub dyplomata. Tymczasem zwykli Hiszpanie od lat mierzą się z negatywnymi skutkami migracji.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY