We wtorek posiedzenie Sejmu ws. sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

PILNE
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
USNARZ GÓRNY UCHODŹCY W PASIE GRANICZNYM

USNARZ GÓRNY UCHODŹCY W PASIE GRANICZNYM / Fot. PAP/Artur Reszko Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała, że we wtorek o godzinie 16 odbędzie się posiedzenie Sejmu, podczas którego posłowie zapoznają się z informacjami rządu nt sytuacji na granicy.
  • Z informacji udzielonych przez Wicemarszałek Kidawę-Błońską wynika, że Sejm zbierze się we wtorkowe popołudnie. Rozmowy będą dotyczyć sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.
  • Co więcej, podobne spotkanie zainicjowało kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości, które zebrało się m.in. w celu przedyskutowania trwającego konfliktu z Białorusią.
  • Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej poinformował o odbytych rozmowach Andrzeja Dudy z prezydentami państw sąsiadujących z Białorusią.
  • Zobacz także: Śmierć żołnierza w obszarze przygranicznym. Pełnił służbę jako logistyk.

Posiedzenia ws. sytuacji na granicy

We wtorek 9 listopada o godzinie 16 zbierze się Sejm, m.in. w celu wysłuchania informacji od rządu nt. sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. O posiedzeniu poinformowała Wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska.

Podobne spotkanie odbyło się w siedzibie PiS, gdzie spotkali się kierownicy ugrupowania. Rozmowy dotyczyły m.in. sytuacji na granicy, jak również najbliższych planów legislacyjnych. Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, poinformował o rozpoczęciu największej próby masowego przejścia przez granicę ze strony migrantów.

Jak wiadomo, niedawno miało miejsce spotkanie sztabu kryzysowego. Wzięli w nim udział m.in.: Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki, szef MSWiA Mariusz Kamiński, szef MON Mariusz Błaszczak, szef MSZ Zbigniew Rau, a także szef BBN Paweł Soloch. Do spotkania dołączył również Andrzej Duda.

Według relacji Jakuba Kumocha, szefa prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej, Duda odbył serię rozmów z przywódcami państw graniczących z Białorusią. “Prezydent Andrzej Duda rozmawiał przed chwilą z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Prezydent odbywa całą serię rozmów z przywódcami państw sąsiadujących z Białorusią i innych krajów naszego regionu. Większych różnic zdań nie ma. Każdy widzi co robi Łukaszenka” – napisał na Twitterze.

Dramatyczną sytuację na granicy przedstawił Piotr Müller w udostępnionym materiale wideo. Przedstawia on migrantów forsujących granicę za pomocą ściętych drzew.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY