Prof. Osadczy: Banderyzm nie ustąpił, tylko się nasila

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prof. Włodzimierz Osadczy

Prof. Włodzimierz Osadczy / Fot. PAP/Łukasz Gągulski. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Zdaniem historyka, prof. Włodzimierza Osadczego, na Ukrainie mamy do czynienia z nasilaniem się promocji banderyzmu.
  • Historyk był gościem “Aktualności Dnia” w Radiu Maryja.
  • Prof. Osadczy wskazał, że u naszego wschodniego sąsiada ma obecnie miejsce gloryfikacja formacji otwarcie kolaborujących z III Rzeszą.
  • Historyk zauważył rolę w nasilaniu tego procesu, jaką odgrywa ukraińska dyplomacja.
  • Zobacz także: Setki zgonów matek z powodu legalnych aborcji w USA

Prof. Osadczy wskazał, że u naszego wschodniego sąsiada ma obecnie miejsce gloryfikacja formacji otwarcie kolaborujących z III Rzeszą.

Wiemy, że te formacje w tej chwili są zachwalane w ośrodku oficjalnej propagandy państwa ukraińskiego, gloryfikującego banderyzm. Banderyzm, który nastąpił po przewrocie z 2014 r. nie ustąpił, a tylko się nasila – zwrócił uwagę.

Historyk zauważył rolę w nasilaniu tego procesu, jaką odgrywa ukraińska dyplomacja.

Dyplomacja ukraińska wykonuje zadanie gloryfikacji formacji, które kolaborowały z III Rzeszą, które są winne zbrodni Holokaustu i ludobójstwa na ludności polskiej. Chce się przemycić do międzynarodowego użytku ideologię, która zdominowała wewnętrzną przestrzeń ukraińską – podkreślił.

Prof. Osadczy wbił też szpilę polskim władzom.

Przypomnijmy choćby zeszłoroczną wypowiedź ambasadora Ukrainy, który podczas upamiętnienia ofiar ludobójstwa na Kresach obarczył winą za te zbrodnie nikogo innego, jak II Rzeczpospolitą, która rzekomo prowadziła nie taką politykę, jaką powinna była prowadzić, stąd też poniosła tego konsekwencję. Narracja rodem z III Rzeszy. Narracja, którą w swoim czasie uzasadniano zagładę Żydów. Proszę zwrócić uwagę, że nie widzimy ani nie słyszymy żadnej należytej reakcji ze strony dyplomacji polskiej. To jest już standard – powiedział na antenie Radia Maryja.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY