Setki zgonów matek z powodu legalnych aborcji w USA

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Stop aborcji

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Flickr

Jak wynika z danych amerykańskiej federalnej agencji Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (Centers for Disease Control and Prevention - CDC), podlegającej pod Departament Zdrowia i Usług Społecznych, w latach 1973-2014 437 kobiet (matek zabitego w wyniku procederu dziecka poczętego) zmarło w wyniku przeprowadzenia legalnych aborcji.

Zobacz także: Prof. Czajkowski o tragedii z Pszczyny: To nie prawo jest winne śmierci pacjentki

Na dane zwróciła uwagę na Twitterze Narodowa Organizacja Kobiet, opatrzając swój wpis promowanym przez aborcjonistów hasztagiem #anijednejwiecej.

Według danych podawanych przez CDC, w USA w latach 1973-2014 zmarło 437 kobiet w wyniku przeprowadzenia legalnej aborcji. Agencja zaznacza, że dane mogą być niepełne, bo nie z każdego miejsca otrzymała raporty na ten temat. Aborcja jest definiowana jako legalna, jeśli została przeprowadzona przez licencjonowanego lekarza w granicach prawa stanowego.

Z kolei w wyniku nielegalnych aborcji, według danych zebranych przez CDC, w tym okresie zmarło 56 kobiet. Aborcja jest określona jako nielegalna, jeśli została przeprowadzona przez osobę inną niż licencjonowany lekarz. Kolejne 13 kobiet zmarło w sytuacji, w której agencja nie ma danych, czy przeprowadzona aborcja została dokonana zgodnie z amerykańskim prawem, czy nielegalnie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, cdc.gov

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY