Nitras pogardził kolejna grupą społeczną. Skrytykował wypowiedź byłego koalicjanta

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sławomir Nitras

Sławomir Nitras / fot. You Tube/ Janusz Jaskółka

Marek Sawicki z PSL zabrał głos w sprawie tragicznej śmierci 30-letniej Izabeli, która zmarła będąc pod opieką lekarzy w szpitalu w Pszczynie w 22. tygodniu ciąży. Za swoją opinię został zaatakowany przez polityka PO. Sławomir Nitras z pogardą stwierdził, że „Sawicki jest tylko rolnikiem” i to „zacofanym”. „Nitras zaczął już ostro opiłowywać i to wszystkich” – komentują zachowanie polityka Platformy internauci.
  • Po kompromitującej i pełnej pogardy wypowiedzi Sławomira Nitrasa o opiłowaniu katolików z rzekomych przywilejów postanowił znów zaatakować
  • Tym razem skrytykował on wypowiedź swojego byłego koalicjanta rządowego Marka Sawickiego z Polskiego Stronnictwa Ludowego nt. aborcji
  • Polityk ludowców stwierdził, że za tragiczną śmiercią ciężarnej kobiety w Pszczynie nie stoi zeszłoroczny wyrok Trybunału Konstytucyjnego
  • Pod wpisem posła Platformy Obywatelskiej pojawiła się fala krytyki ze strony internautów
  • Zobacz także: Setki zgonów matek z powodu legalnych aborcji w USA

Marek Sawicki to były koalicjant i członek rządu PO-PSL. Dwukrotnie (w latach 2007-2012 i 2014-2015) był ministrem rolnictwa. Skandaliczną reakcję Nitrasa wywołały najprawdopodobniej jego słowa, które padły w sobotę na antenie radia TOK FM, gdzie komentował śmierć ciężarnej pacjentki szpitala w Pszczynie.

Nitras atakuje byłego koalicjanta

Marek Sawicki ocenił, że wyrok TK nie miał wpływu na tragedię w szpitalu w Pszczynie i dodał, że sam, jako rolnik i biolog, posiada wiedzę na temat ciąży oraz aborcji i jej późniejszych skutków.

Mam troje dorosłych dzieci i dziewięcioro wnucząt, dziesiąte w drodze. Rozmawiałem o tym z zoną, z córkami, mam na ten temat wyrobioną opinię. Mam też sumienie i zięcia lekarza

– stwierdził polityk PSL.

Na wpis swojego byłego koalicjanta postanowił odpowiedzieć Sławomir Nitras z Platformy Obywatelskiej. Stwierdził w nim, że Sawicki przedstawia typ “zacofanego” rolnika, sugerując nawet, że ten zawód jest uwłaczający.

Poseł Sawicki jest tylko rolnikiem. I to też zacofanym

– napisał poseł PO.

Polityk w przeszłości zasłynął nie tylko pogardą, ale też fizycznymi atakami, jak choćby na konferencji posłów PiS, gdzie napadł na wiceministra Sebastiana Kaletę, czy w czasie kampanii atakując starszego mężczyznę.

Dla wielu internautów pogarda, jaką zaprezentował Nitras, nie była zaskakująca.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Już nie tylko katolików chce opiłować polityk PO

Widzę, że Nitras już zaczął ostro opiłowywać i to wszystkich

– odpowiedział jeden z użytkowników nawiązując do wypowiedzi posła sprzed kilku miesięcy.

Inny z użytkowników Twittera także nawiązuje do słów Nitrasa o „opiłowywaniu katolików” i braku szacunku dla osób o innych niż polityk PO poglądach.

Platforma odcina się od rolników?

Komentujący zwracają też uwagę, że strategia obrażania rolników nie przyniesie raczej PO sukcesu wyborczego wśród elektoratu wsi.

tvp.info, dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY