NBP prognozuje, że inflacja nadal będzie rosła

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pxhere

Zdaniem Narodowego Banku Polskiego, w przyszłym roku, mimo podwyżki stóp procentowych, inflacja nadal będzie rosła. Zdaniem ekonomistów wzrost stóp procentowych pociągnie za sobą wzrost rat kredytów, ale niekoniecznie podniesie oprocentowanie lokat bankowych
  • Zarówno rządzący, jak i NBP nie ukrywają, że inflacja cały czas będzie rosnąć. Podwyżka stóp procentowych ma jedynie spowolnić ten proces.
  • Z kolei wicepremier Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa i rozwoju wsi wskazał, że w tegoroczne Święta Bożego Narodzenia czeka nas drożyzna.
  • Zdaniem rządzących rosnąca inflacja jest efektem trudnego wyzwana, przed jakim stanęli. Twierdzą, że aby ratować gospodarkę przed kryzysem wynikłym z COVID-19, musieli “rzucić duże zasoby gotówki na rynek”.
  • Zobacz także: Setki zgonów matek z powodu legalnych aborcji w USA

Zarówno rządzący, jak i NBP nie ukrywają, że inflacja cały czas będzie rosnąć. Podwyżka stóp procentowych ma jedynie spowolnić ten proces.

Inflacja jest w tej chwili podniesiona i spodziewamy się, że w styczniu przyszłego roku może dojść do pułapu 7 proc. (może trochę powyżej) – zaznaczył prof. Adam Glapiński, prezes NBP.

Z kolei wicepremier Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa i rozwoju wsi wskazał, że w tegoroczne Święta Bożego Narodzenia czeka nas drożyzna.

Niektórzy by chcieli, żeby ceny żywności na święta zmalały. Nie, nie zmaleją, one utrzymają się na tym poziomie – podkreślił.

Zdaniem rządzących rosnąca inflacja jest efektem trudnego wyzwana, przed jakim stanęli. Twierdzą, że aby ratować gospodarkę przed kryzysem wynikłym z COVID-19, musieli “rzucić duże zasoby gotówki na rynek”.

Albo puścić wszystko na żywioł i obserwować bankructwa firm i rosnące lawinowo bezrobocie, albo rzucić duże zasoby gotówki na rynek (w postaci tarcz antykryzysowych) i ratować miejsca pracy, co musiało zaowocować inflacją – zaznaczył Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY