Wielka Brytania: Już dziś największy Marsz Niepodległości poza granicami Polski

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga Polski

Flaga Polski / Fot. Flickr

W sobotę 6 listopada w Peterborough odbędzie się Marsz Niepodległości. Wydarzenie jest organizowane przez Komitet Obrony Polski - Wielka Brytania.

Zobacz także: Marsz Niepodległości jednak jako zgromadzenie cykliczne? Ważna decyzja

To już dziewiąty Marsz Niepodległości w Wielkiej Brytanii. W planie wydarzenia jest: odprawa Straży Marszu (15.30), zbiórka na rynku głównym (Cathedral Square) o 16.00, przemarsz do Sunken Gardens (Central Park) o 16.30 – znajduje się tam pomnik Lotników, gdzie zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.

Tymczasem tradycyjnie 11 listopada odbędzie się Marsz Niepodległości w Warszawie. Po tym jak Sąd Apelacyjny uchylił rejestrację wydarzenia jako zgromadzenie cykliczne, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro złożył w tej sprawie skargę nadzwyczajną.

Zdaniem Prokuratora Generalnego sąd apelacyjny przyjął błędną wykładnię art. 16 ust. 1 ustawy Prawo o zgromadzeniach. W jego opinii decyzja o uchyleniu rejestracji zgromadzenia cyklicznego Marsz Niepodległości naruszyła  art. 57 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. – Ewentualne naruszenie przepisów epidemicznych nie może skutkować uznaniem, że przemarsz tysięcy osób biorących udział w wydarzeniu patriotycznym nie miał miejsca – podkreślono.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY