Tragedia na festiwalu Astroworld. Błędna ocena organizatorów?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ogromna tragedia na festiwalu Astroworld w Teksasie

Festiwal Astroworld w Houston / Fot. PAP/EPA/Ken Murray. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Tragiczne wydarzenia na otwarciu festiwalu muzycznego Astroworld w Houston w Teksasie. Przez wiele godzin prowadzono akcję ratowniczą po tym, jak uczestnicy imprezy zaczęli się tratować. Policja w Houston potwierdziła, że 8 osób nie żyje.
  • W piątek podczas festiwalu muzycznego Astroworld Houston w Teksasie doszło do tragicznych wydarzeń
  • Pewna część uczestników koncertu zamierzała przedostać się do boksów dla gości specjalnych, tłum był na tyle duży, że ochrona skapitulowała
  • Niestety duża liczba osób na małej przestrzeni doprowadziło do ścisku i upadku na ziemie wielu ludzi
  • Według doniesień służb porządkowych ustalono, że w wyniku stratowania zginęło co najmniej kilka do kilkunastu osób
  • Zobacz także: Ordo Iuris: Będziemy bronić Marszu Niepodległości i jego uczestników [NASZ WYWIAD]

Z relacji lokalnych dziennikarzy wynika, że sytuacja pogorszyła się, gdy tłum przedarł się przez bramki dla gości specjalnych. Ochrona festiwalu odbywającego się w kompleksie NRG Park w Houston nie mogła nad tym zapanować.

Teren wydarzenia był prawdopodobnie zbyt mały, by pomieścić fanów, którzy mieli bilety i tych, którzy wdarli się nielegalnie. Jak donosi amerykański portal informacyjny “abc13.com” wiele osób zostało zadeptanych. Na miejsce wezwano straż pożarną i medyków, którzy przez wiele godzin prowadzili akcję ratowniczą. Staż pożarna z Houston przekazała, że wiele osób odniosło obrażenia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do północy czasu lokalnego nie było jeszcze jasne, ile osób zostało rannych, jak doszło do obrażeń ani co dokładnie się stało. Dopiero w sobotę w nocy policja na konferencji prasowej przekazała, że nie żyje co najmniej 8 osób. Pojawiają się jednak doniesienia, że ofiar może być więcej.

abc13.com, tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY