Gremi Media na skraju upadku? Nieudane przejęcie “Rzeczpospolitej”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Wirtualna Polska nie zdołała porozumieć się z wydawcą „Rzeczpospolitej”, spółką Gremi Media, w sprawie przejęcia – dowiedziały się Wirtualne Media. Negocjacje zostały na razie zerwane, ale według informatorów serwisu nie oznacza to, że w przyszłości nie dojdzie do transakcji.
  • Na polskim rynku medialnym doszło do nieudanego przejęcia agencji Gremi Media właściciela m.in. “Rzeczpospolitej”.
  • Według nieoficjalnych informacji koncern przez wielokrotne zmienianie warunków umowy nie został ostatecznie zakupiony przez Wirtualną Polskę.
  • Następnymi nabywcami w kolejce miała być Grupa Polsat Plus, lecz mieli się oni wycofać z negocjacji.
  • Państwowy koncern naftowy PKN Orlen miał być również chętny na kupno Gremi Media, jednakże oficjalnie zaprzeczono tym pogłoskom.
  • Wydawca popularnych w Polsce dzienników i portali zanotował w drugim kwartale 2021 roku 25 mln zł przychodu.
  • Zobacz także: Przewodnicząca KE podczas COP26. “100 krajów deklaruje znaczącą redukcję metanu do 2030 roku”

Na obecnym etapie doszło do zakończenia rozmów pomiędzy dwoma spółkami. Powodem upadku tematu przejęcia, było wielokrotne zmienianie przez Gremi Media warunków umowy. Wirtualna Polska na obecną chwilę nie zamierza oficjalnie skomentować dotychczasowych ustaleń.

Jeden z największych portali w Polsce miał być tylko jednym z wielu zainteresowanych nabyciem akcji Gremi Media. Agencja ISB News twierdziła, że w kolejce chętnych obok Wirtualnej Polski był też Cyfrowy Polsat – po rebrandingu pod nazwą Grupy Polsat Plus. Decyzja miała zapaść we wrześniu. Zdaniem informacji pozyskanych przez Wirtualne Media ustalono, że Cyfrowy Polsat wycofał się z dalszych negocjacji.

Według nieoficjalnych informacji w kręgu potencjalnych nabywców “Rzeczpospolitej” wymieniano również PKN Orlen. Jednakże koncern oficjalnie odciął się od zamiaru dalszego przejmowania mediów na polskim rynku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Gremi Media na sprzedaż

Spółka jest wydawcą dzienników “Rzeczpospolita” i “Parkietu”, tygodnika “Uważam Rze Historia” oraz serwisu www.sportdziennik.com. Oprócz tego posiada pakiety kontrolne w spółkach e-Kiosk S.A. i KancelarieRP sp. z o.o. oraz 47 proc. w spółce MMC Conferences S.A.

W drugim kwartale tego roku Gremi Media miała przychody na poziomie 25 mln zł (wzrost o 10,5 proc. r/r) i zanotowała 4,68 mln zł zysku.

spidersweb.pl, wirtualne media.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY