Przewodnicząca KE podczas COP26. “100 krajów deklaruje znaczącą redukcję metanu do 2030 roku”

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Przewodnicząca KE ogłasza znaczną redukcję metanu na świecie

Przewodnicząca KE, Ursula von der Leyen / Fot. PAP/EPA/Robert Perry. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Podczas dzisiejszych obrad światowych przywódców na COP26 w Glasgow ponad 100 krajów podpisało się pod Globalnym Zobowiązaniem Metanowym (Global Methane Pledge). Według tej deklaracji państwa zobowiązały się do redukcji emisji metanu do atmosfery o 30 proc. do 2030 roku.
  • Z inicjatywy Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuly von der Leyen oraz Prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena światowi przywódcy podpisali wspólną deklarację.
  • Global Methan Pledge zobowiązuje 100 krajów do redukcji emisji metanu o 30 procent do 2030 roku.
  • Administracja Bidena zamierza potraktować sprawę bardzo poważnie, deklarując likwidację zbędnej infrastruktury.
  • Głównym zamierzeniem zobowiązania jest obniżenie średniej rocznej temperatury o 0,2 stopnia Celsjusza.
  • Zobacz także: Konflikt brytyjsko-francuski. Obie strony stosują groźby i ogłaszają ultimatum

Światowi przywódcy zobowiązali się do obniżenia poziomu emisji metanu o 30% do 2030 r. w ramach wysiłków na rzecz rozwiązania kryzysu klimatycznego na szczycie COP26 w Glasgow. Global Methane Pledge to międzynarodowa inicjatywa wysunięta przez USA i UE w celu zmniejszenia emisji metanu, co jest skutecznym sposobem na spowolnienie ocieplenia w krótkim okresie.

Prezydent USA Joe Biden i Przewodnicząca Ursula von der Leyen podpisali Globalne Zobowiązanie Metanowe. W ramach tej umowy zobowiązujemy się do: zmniejszenia emisji metanu o co najmniej 30% do 2030 roku. Do Zobowiązania dołączyło ponad 100 krajów reprezentujących 70% światowej gospodarki.

– czytamy w komunikacie Komisji Europejskiej.

Administracja Bidena planuje w najbliższym czasie zająć się najpierw szybami naftowymi i gazowymi, rurociągami i inną infrastrukturą w ramach szerszej strategii walki ze zmianami klimatu.

Głównym celem międzynarodowego porozumienia jest wyeliminowanie globalnego ocieplenia i zmniejszenie średniej temperatury o ponad 0,2°C poprzez redukcję metanu na świecie o co najmniej 30% do 2030 roku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

skynews.com

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY