Facebook zrezygnuje z rozpoznawania twarzy. Sprawdź, dlaczego

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Facebook

Facebook / pxhere.com

Facebook spotkał się jednak z falą krytyk w związku z funkcją rozpoznawania twarzy.

Facebook ogłosił, że zrezygnuje z oprogramowania służącego do rozpoznawania twarzy użytkowników platformy na podstawie zdjęć i nagrań wideo. O fakcie poinformowała w środę BBC.

Osoby korzystające z Facebooka mogły dotychczas wybrać funkcję, która na podstawie skanu ich twarzy miała rozpoznawać ich w treściach publikowanych przez innych i o tym informować.

Facebook zrezygnuje z rozpoznawania twarzy po fali krytyki

Facebook spotkał się jednak z falą krytyki w związku z tą funkcją. Zarzucano jej niedokładność w rozpoznawaniu twarzy osób czarnoskórych i pochodzenia azjatyckiego. Wskazywano też na rozliczne zastrzeżenia co do poszanowania prywatności użytkowników.

Jerome Pesenti, wiceszef działu Facebooka odpowiadającego za sztuczną inteligencję w koncernie, napisał na blogu, że „w związku z utrzymującymi się wątpliwościami doszliśmy do wniosku, że ograniczenie funkcji rozpoznawania twarzy do wąskiej grupy przypadków jest odpowiednim rozwiązaniem”.

Inne firmy, jak Amazon oraz Microsoft, zawiesiły swoją ofertę produktów zawierających oprogramowanie zdolne do rozpoznawania twarzy. Budzące kontrowersje technologie nie trafią już na przykład do funkcjonariuszy policji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY