Prymas Polski o “bilecie wstępu do nieba”. Homilia w uroczystość Wszystkich Świętych

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Abp Wojciech Polak

Abp Wojciech Polak / fot. Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski

Podczas homilii wygłoszonej w uroczystość Wszystkich Świętych, abp Wojciech Polak powiedział, że miłość i służba są nie tylko sensem życia człowieka, ale także "biletem wstępu" do nieba.
  • “Miłość może dotrzeć aż na tamten świat” – mówił Prymas Polski w homilii.
  • Zachęcił do modlitwy za tych, którzy odeszli, ponieważ może być ona “niewielkim etapem ich oczyszczenia”.
  • Przypomniał, że osoby ochrzczone noszą w sobie “nadzieję zmartwychwstania” i “pewność wiary, że nasze życie nie skończy się grobem”.
  • Zobacz także: Przesłanie biskupów z okazji uroczystości Wszystkich Świętych.

Bilet wstępu do nieba

“Nie ile zarobiliśmy, ale ile ofiarowaliśmy – to zostaje z życia na progu wieczności” – mówił w czasie homilii abp Polak. Zaznaczył, że “biletem wstępu” do nieba jest miłość i służba, które ponadto są sensem ludzkiego życia. Wskazał, że powodem odwiedzania grobów bliskich nie jest jedynie pamięć, ale wiara, że “oni żyją przed Bogiem”.

Powiedział, że “miłość może dotrzeć aż na tamten świat”.

Chodzi o fundamentalne przekonanie, że miłość może dotrzeć aż na tamten świat, że jest możliwe wzajemne obdarowanie, w którym jesteśmy połączeni więzami uczucia poza granicą śmierci. 

Mówił w czasie homilii Prymas Polski.

Nawiązał także do słów Benedykta XVI, mówiąc, że “niewielkim etapem ich oczyszczenia” może być właśnie nasza miłość, wdzięczność i ofiarowywana za zmarłych modlitwa.

“On w tym wszystkim jest. A skoro jest, nie tylko daje to podjąć, ale w tym wszystkim prowadzi nas ku życiu” – mówił o roli Chrystusa. “Wszystkie te trudne i bolesne sytuacje są miejscem spotkania z Bogiem,  gdzie staje się On bliski” – dodał.

Transmisja Mszy Świętej z cmentarza św. Piotra w Gnieźnie dostępna jest na platformie YouTube Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, eKAI

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY