Nowe złoża ropy odkryte przez PGNiG na Morzu Norweskim

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Fabryki w Polsce

Zdjęcie ilustracyne / Fot. Youtube

PGNiG Upstream Norway wraz z partnerami, odkryli duże złoża ropy naftowej na południowej części Morza Norweskiego. Złoże przypuszczalnie zawiera około 63 mln baryłek ropy naftowej.
  • Znalezione złoża należą do PGNiG, właściciela PGNiG Upstream Norway.
  • Eksploracja przyniosła owoce, mają to być złoża lekkiej ropy w dużej ilości.
  • W komunikacie, opublikowanym przez norweską administrację naftową, podaje się, że mogą to być ilości od 19 do 63 mln baryłek.
  • Zobacz także: Akcja “Znicz” na polskich drogach. Sprawdź policyjne statystyki

Złoża ropy dla Polski

Podczas wiercenia pobrano próbki i wykonano pomiary geofizyczne. Sprawdzenie jakości posłuży do oceny jakości odkrytych pokładów ropy. Nie wyklucza się też, podłączenia ów złóż, do istniejącej sieci ropociągów.PGNiG Upstream Norway jest udziałowcem w 58 koncesjach na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Planuje się też, zwiększenie produkcji gazu, aż do 2,5 mld m sześc. gazu ziemnego. 14 złóż obecnie jest aktywnych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Złoże na prospekcie Egyptian Vulture będzie stanowić cenne uzupełnienie naszego portfolio wydobywczego na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. W centrum strategii biznesowej PGNiG pozostaje gaz ziemny, jednak wydobycie ropy naftowej pozwala nam na dywersyfikację i optymalizację naszej działalności w tym regionie

– powiedział prezes PGNiG Paweł Majewski.

tvp.info/ twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY