Akcja “Znicz” na polskich drogach. Sprawdź policyjne statystyki

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wypadek samochodowy

Wypadek samochodowy / Fot. pxhere.com

Akcja "Znicz" potrwa do końca wtorku.
  • Od początku akcji „Znicz” w całej Polsce doszło do 288 wypadków, w których zginęło 18 osób, a 345 zostało rannych.
  • Policjanci zatrzymali 1360 osób za jazdę po alkoholu; 502 osobom zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h.
  • Celem akcji “Znicz” jest zapewnienie przez policjantów bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie Wszystkich Świętych.
  • Zobacz także: Imigrant zdemolował kościół. “Zerwał ze ściany średniowieczny krucyfiks”

Od początku akcji „Znicz” w całej Polsce doszło do 288 wypadków, w których zginęło 18 osób, a 345 zostało rannych. O tych liczbach poinformował kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Przypomniał, że akcja „Znicz” trwa jeszcze do końca dnia.

Akcja “Znicz”

Z danych przekazanych przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wynika, że od piątku do poniedziałku włącznie doszło do 288 wypadków drogowych, w których zginęło 18 osób, a 345 odniosło obrażenia.

Policjanci zatrzymali 1360 osób za jazdę po alkoholu; 502 osobom zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h.

Wtorek to piąty dzień tegorocznej akcji „Znicz”, której celem jest zapewnienie przez policjantów bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie Wszystkich Świętych. Do wtorku włącznie na drogach będzie więcej patroli. Mundurowi w czasie akcji poza reagowaniem na wykroczenia pilnują też porządku i płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i w okolicach cmentarzy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY