Hiszpania. Kradzież o wartości ponad 1 mln euro. Łupem były wina

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!

zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash/Maksym Kaharlytskyi

Z piwnicy luksusowej restauracji znajdującej się w hotelu ukradzione zostały 45 butelek drogiego wina. Niektóre z nich miały dwieście lat. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja.
  • 45 butelek drogich, luksusowych win – tyle ukradziono z piwnicy jednej z hiszpańskich restauracji.
  • Hiszpańskie media nazywają ten incydent “zuchwałą kradzieżą stulecia”.
  • Kradzieży dokonała para, która wykorzystała chwilę, gdy recepcjonisty nie było na stanowisku i nikt nie pilnował monitoringu.
  • Zobacz także: Dariusz Joński z groźbami śmierci. “Wpakuję ci nóż w brzuch”.

Kradzież win

Według Josa Polo, jednego z właścicieli restauracji, para przyjechała do hotelu późną nocą. Kobietę, która mówiła po angielsku, Polo określił mianem “przemiłej pani”. Rzekomi goście poprosili w recepcji o coś do jedzenia, w związku z czym jedyny recepcjonista opuścił swoje stanowisko i udał się do kuchni. W tym czasie, gdy nikogo nie było w recepcji, a także, gdy nikt nie pilnował monitoringu, para dokonała kradzieży. Nie sforsowali jednak elektronicznych zamków w podwójnych drzwiach od piwnicy. Złodzieje wyjechali z hotelu tego samego dnia nad ranem.

Do tego czasu złodzieje mogli już wyjechać z Hiszpanii

– stwierdził Jose Polo.

Sam natomiast zorientował się następnego dnia. Było to około południa, w chwili szykowania restauracji do serwowania obiadu.

To było jak na filmie, wszystko wykalkulowane i bezbłędnie wykonane, bez świadków, bez przelewu krwi.

Stwierdził właściciel.

Kradzież na zlecenie?

Zdaniem Pola, złodzieje dokonali rabunku najprawdopodobniej na zlecenie “zamożnego kolekcjonera win”, ponieważ skradziony alkohol pochodził z najwyższej półki. Jak określił je Polo, zniknęły “klejnoty w koronie” znajdujące się w piwnicy, gdzie przechowuje się ponad 30 tys. butelek wina.

Wiadomo, że skradziono łącznie 45 butelek wina. W tym 38. Romanee-Conti, 7. Chateau d’Yquem, a także słynne francuskie wino deserowe, którego wartość wynosi ok. 350 tys. euro. Ponadto wartość zrabowanych trunków szacuje się na ponad 1 mln euro.

Przedstawicielka rządu, Yolanda Garcia Seco, poinformowała, że trwają przesłuchania świadków, jak również sprawdzane są kamery monitoringu.

Policja skieruje wszelkie potrzebne środki w celu wyjaśnienia tej sprawy i zatrzymania winnych kradzieży, a także, w miarę możliwości, odzyskania trunku

– poinformowała Yolanda Garcia Seco.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY