Dariusz Joński z groźbami śmierci. “Wpakuję ci nóż w brzuch”

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dariusz Joński KO

Dariusz Joński KO / fot. PAP/Tomasz Gzell Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Poseł Koalicji Obywatelskiej, Dariusz Joński, poinformował, że otrzymał podejrzanego maila, w którym znajdowały się groźby śmierci. Groźby te kierowane były nie tylko pod jego adresem, ale również pod adresem Wandy Traczyk-Stawskiej.
  • Autor maila z groźbami jest anonimowy. Podpisał się jedynie jako “Oddział Anty Werwolf”.
  • W mailu znajdowały się groźby śmierci także w stronę Wandy Traczyk-Stawskiej. “Tę lewacką k…ę z demencją też zabiję przed 11 listopada”.
  • Poseł Joński o wszystkim powiadomił prokuraturę.
  • Zobacz także: Białoruski opozycjonista: Białoruś stała się udzielnym księstwem KGB.

Groźby w mailu

Poseł Dariusz Joński poinformował o złożeniu zawiadomienia do prokuratury ws. otrzymanego maila.

“Ty szwabska k…o … Jakim prawem pojawiasz się na cmentarzu polskich Bohaterów i bezcześcisz go? Za…ę cię Dirlewangerowcu… wpakuję ci nóż desantowy w brzuch jak Stefan Wilmont temu skurwielowi Adamowiczowi” – pisał w mailu anonimowy nadawca. Kazał również udać się posłowi za granicę: “Wyp…j za granicę białoruską do muslimów swoich”. Co więcej, groźny kierowane były również pod adresem Wandy Tkaczyk-Stawskiej. “Tę komunistyczną szmatę Wandę Traczyk-Stawską, tę lewacką k…ę z demencją też zabiję przed 11 listopada. Diabli złego nie biorą… Ale ja pomogę oczyścić mój kraj. Zostanę bohaterem jak Stefan Wilmont. Nigdy nie będzie zgody polskich patriotów na waszą zdradę kraju…” – czytamy w mailu.

Autor podpisał się jako “Oddział Anty Werwolf”, natomiast wiadomość została wysłana z konta mailowego “patrioty z Pabianic”

Reakcja Jońskiego

Na mail natychmiast zareagował Dariusz Joński (KO), który poinformował o zawiadomieniu prokuratury z powodu możliwości popełnienia przestępstwa z art. 190 kk.

“Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.” Art. 190 §  1. kodeks karny.

“Treści i okoliczności przekazania gróźb wzbudziły we mnie uzasadnioną obawę, że groźba może zostać spełniona” – skomentował sytuację Joński. Dodał ponadto, że “takich rzeczy nie należy ignorować, zwłaszcza, że autor grozi śmiercią także uczestniczce Powstania Warszawskiego”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY