Imigrant zdemolował kościół. “Zerwał ze ściany średniowieczny krucyfiks”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Niemiecka policja

Niemiecka policja / fot. pixabay.com

25-letni Afgańczyk wtargnął do kościoła w Nordhausen w Niemczech.
  • Do zdarzenia doszło w Nordhausen w środkowej części Niemiec. Imigrant wtargnął do kościoła, by go dotkliwie zdemolować.
  • 25-latek z Afganistanu wyniósł przed budynek kościoła niemal całe wyposażenie świątyni. Imigrant był tak skrupulatny, że pastor Klemens Mueller, który zobaczył go przez okno, myślał, że to robotnik, który wykonuje prace.
  • Kapłanowi nie udało się jednak powstrzymać Afgańczyka, który bluźniąc niszczył kolejne elementy wyposażenia kościoła.
  • Zobacz także: Walka o obronę życia w USA. Sąd Najwyższy wysłuchał argumentów

Nordhausen w środkowej części Niemiec, w kraju związkowym Turyngia. 25-letni imigrant z Afganistanu zdemolował XII-wieczny kościół, bo, jak tłumaczył, „wiara chrześcijańska jest fałszywa, a Jezus nie jest Synem Bożym”.

“Sprawca zerwał nawet ze ściany średniowieczny krucyfiks, który upadł i pękł. Rozbił szybę gabloty, w której znajdowały się płaskorzeźby z wizerunkami Jezusa z kościoła” – powiedział nadinspektor Andreas Schwarze cytowany przez dziennik „Bild”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Imigrant zdemolował zabytkowy kościół

25-latek z Afganistanu wyniósł przed budynek kościoła niemal całe wyposażenie świątyni. Imigrant był tak skrupulatny, że pastor Klemens Mueller, który zobaczył go przez okno, myślał, że to robotnik, który wykonuje prace.

Kapłan próbował zatrzymać Afgańczyka. Wtedy ten mu odpowiedział, że wiara chrześcijańska jest fałszywa, a Jezus nie jest Synem Bożym. Uchodźca stwierdził, że dlatego czuje się „zmuszony do zmiany wystroju tego miejsca kultu”.

“Zdecydowanie potępiam to wtargnięcie z uszkodzeniem mienia. Takie zachowanie jest powodem, dla którego już w lecie apelowałem o nieprzyjmowanie kolejnych uchodźców z Afganistanu. Większość z nich odrzuca naszą kulturę. Błędem jest myślenie, że chcieliby się dobrze zintegrować, co po raz kolejny udowodnił (ten) incydent” – powiedział NNZ Online starosta Nordhausen Matthias Jendricke.

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY