Joe Biden zażartował z Papieża? Reuters rozwiązuje zagadkę

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Biden zażartował z Ojca Świętego?

Joe Bieden i Papież Franciszek / Fot. PAP/EPA/Media Watykańskie. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja nad rzekomą wypowiedzią Joe Bidena skierowaną do Papieża Franciszka. Miał on nazwać Ojca Świętego czarnoskórym baseballistą. Wycięta wypowiedź stała się popularnym viralem za Oceanem oraz u nas w Polsce.
  • Wczoraj do mediów społecznościowych wyciekł urywek nagrania z pierwszego spotkania Papieża Franciszka i Joe Bidena
  • Amerykańska telewizja katolicka EWTN w sposób negatywny przedstawiła postać Biden, pokazując jedynie część anegdoty jaką powiedział w kierunku Ojca Świętego
  • Według krótkiego viralu miał powiedzieć, że Franciszek jest bardzo popularnym czarnoskórym miotaczem w baseballu
  • Agencja Reuters za pomocą ponad 6 minutowego nagrania CNN pokazuje, że amerykański przywódca opowiadał o Satchelu Paige, który w wieku 47 lat dobył mistrzostwo MLB
  • Biden zamierzał tym pokazać, że wiek nie ogranicza ich do sprawowania najwyższych urzędów
  • Zobacz także: Dokument Episkopatu Chile dot. zadośćuczynienia dla ofiar wykorzystywania seksualnego

Po spotkaniu Papieża Franciszka z Prezydentem Stanów Zjednoczonych, Joe Bidenem do sieci społecznościowych wyciekło krótkie nagranie wideo, gdzie amerykański przywódca opowiada anegdotę na temat jednego z południowo-amerykańskich sportowców. Popularny viral został wycięty z większej wypowiedzi, z którego powstał zakłócony obraz całości. Autorem tego nagrania jest niestety katolicka telewizja EWTN.

Jesteś najsławniejszym afroamerykańskim graczem baseballu w Ameryce

– miał powiedzieć Biden do Papieża,

Satchel Paige, a Franciszek

Przypomnijmy, że 29 października deklarujący oraz ochrzczony w wierze katolickiej Prezydent Joe Biden spotkał się w Watykanie z urzędującym obecnie Ojcem Świętym. Wizyta przebiegała w sposób serdeczny i przyjacielski przez blisko 75 minut. W odróżnieniu od chroniącego wartości konserwatywne i chrześcijańskie Donalda Trumpa, obecny przywódca USA, który na sumieniu ma m.in. promocję środowisk LGBT oraz przede wszystkim aborcję, został on przyjęty w lepszej atmosferze przez Papieża Franciszka.

Agencja Reuters potwierdza, że Joe Biden opowiadał o czarnoskórym miotaczu Satchelu Paige, który zaczął grać w Major League Baseball w wieku 42 lat. W ten sposób chciał on nawiązać do swojego podeszłego wieku oraz Papieża podkreślając, że nigdy nie jest za późno, by rządzić krajem lub jak w przypadku Papieża opiekować się wspólnotą katolicką.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Na dłuższym nagraniu od CNN wyraźnie słychać, iż amerykański przywódca wspomina o tym fakcie wymieniajac wprost nazwisko sportowca.

Joe Biden zaznaczył, że miotacze tracą odpowiednią siłę w rękach do gry na najwyższym poziomie około 35 roku życia. Podobnie myśleli ówcześni dziennikarze, którzy zdziwieniu mistrzostwem drużyny Paige’a i jego zasługami w wieku 47 lat spytali się go w szatni jak to było możliwe.

Chłopcy, nie patrzę w ten sposób na swój wiek. Patrzę na to w ten sposób: Ile miałbyś lat, gdybyś nie wiedział, ile masz lat?

– przypomniał Biden słowa czarnoskórego miotacza.

Reasumując, choć obecnemu Prezydentowi USA można wiele zarzucić, gdy ten umywa ręce w sprawach aborcji pomimo wyznawanej i jak wielokrotnie wspominał głębokiej wiary katolickiej – należy przypomnieć chociażby jego codzienny różaniec, który ma zawsze przy sobie – to w przypadku spotkania z Ojcem Świętym nie powiedział niczego co można by uznać za przebłysk demencji, czy innej choroby z racji swojego podeszłego wieku.

medianarodowe.com, reuters.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY