Halloween, czyli jak popkultura promuje demoniczny okultyzm

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Halloween

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, zaczynają wierzyć w byle co. W społeczeństwach podlegających procesowi laicyzacji (który jest przez lewicę i pseudo liberałów wspierany wszelkimi siłami) ludzie są wykorzeniani z tradycyjnej religii (będącej kontekstem i tożsamością kulturową), co prowadzi do demoralizacji i upadku kultury (nie znając prawd wiary, nie można odczytać treści zawartych w dziełach sztuki).

Pustkę egzystencjalną zapełnia okultyzm

Wbrew zapowiedziom, a zapewne zgodnie z intencjami, zwolenników laicyzacji, zlaicyzowani ludzie swoją pustkę egzystencjalną wypełniają okultyzmem – co zresztą potwierdza mało znane fakty o ezoterycznych źródłach idei lewicowych i pseudo liberalnych.

Zobacz także: PO-PiS przeciw niepełnosprawnym? Poprawka odrzucona zgodnie

Globalne korporacje należące do amerykańskiej finansjery, zdominowane przez środowiska specyficznie etniczne (i wrogie chrześcijaństwu), by wykorzenić z ludzi chrześcijaństwo, promują okultyzm – przejawem tego są nie tylko gry komputerowe, filmy i seriale, muzyka, ale także propagowane okultystyczne zwyczaje takie jak Halloween, które mają w dzieciach i młodzieży zaszczepić zainteresowanie okultyzmem, magią, spirytyzmem czy wróżbami.

Przed okultyzmem ostrzega ks. Aleksander Posacki

Na łamach wydanej przez wydawnictwo Monumen pracy „Tragiczne skutki magii i czarów” ksiądz doktor Aleksander Posacki stwierdził, że „magia jest pomieszaniem największych grzechów – idolatrii i nienawiści”. Praktykowanie magii odbiera szansę na zbawienie. Błędem jest kwestionowanie realnego istnienia magii z jej realnymi skutkami, tym bardziej że realne skutki magii opisywali autorzy Pisma Świętego i ojcowie Kościoła.

Magia to zjawisko obecne we wszystkich kulturach. Wszędzie uznawane za zło, realne i groźne. Kościół powinien ludzi przestrzegać przed zagrożeniami ze strony magii i okultyzmu. Niestety hierarchowie, wykorzenieni z katolicyzmu, otumanieni lewicowymi i pseudo liberalnymi ideami, wolą bredzić o rzekomym kryzysie klimatycznym, potrzebie przyjmowania islamskich imigrantów i preparatów zwanych szczepionkami na covid, niż przestrzegać ludzi przed zagrożeniem ze strony okultyzmu.

Zagrożeniem dla dusz wielu ludzi cierpiących z powodu chorób jest ”medycyna” okultystyczna. Diabeł też do zniewalania ludzi wykorzystuje ich choroby. „Diabeł powoduje w chorym człowieku zniechęcenie, zgorzknienie, a nieraz popycha do samobójstw”, czy kieruje chorych do okultystów po rzekome uleczenie.

Maleficium jest definiowane jako czynienie zła przez czarną magię, w tym przez przekleństwa i klątwy (czasem z rytuałem czasem bez). Takich czynów dopuszczają się sekty ezoteryczne takie jak masoneria, sataniści i okultyści.

Demony nakłaniają nas do zła, w tym i do okultyzmu

Ludzie do zainteresowania się okultyzmem, tak jak do zainteresowania się innymi złymi czynami, są nakłaniani przez złe duchy. Demony zachęcają ludzi do zła, bo chcą zniszczyć relacje Boga z człowiekiem i relacje między ludźmi.

Oddziaływaniu złych duchów sprzyja tkwienie w nienawiści, dokonywanie zemsty, nie przebaczanie, nieprzepracowanie własnej traumy (czyli zniewolenie urazą wynikająca z krzywdy, jaką się doznało – należy wybaczać doznane krzywdy również i po to, by nie dać się zniewolić przez własne poczucie krzywdy, które prowadzi do grzechu). Ludziom jest obecnie bardzo trudno wyzwolić się z pragnienia zemsty, tym bardziej że zemsta przez popkulturę kreowana jest na cnotę, a wybaczanie przedstawiane jest jako słabość. „Wola mocy, chorobliwa ambicja, egoizm, pycha nie pozwalają ludziom na rezygnację z ducha zemsty i odpłaty”. Trwanie w zemście prowadzi do spirali powszechnej nienawiści i wendety.

Do magii należy mieć właściwy stosunek. „Magia nie jest przesądem, ale rzeczywistym doświadczeniem”, dotykającym „głębokich wymiarów podświadomości”. By nie stracić szansy na zbawienie, nie wolno korzystać z magii i parapsychologii, trzeba te dziedziny zawsze i konsekwentnie odrzucać.

„Magia może być przyczyną wielorakich cierpień i problemów”. Psychiatrzy i psychologowie błędnie (na podstawie błędnego materializm) uznają magię za wyraz naiwności i urojeń. Równocześnie z negowaniem realności magii zagrożeniem jest błędne myślenie magiczne doszukujące się przyczyn wszelkich nieszczęść w magii, co prowadzi do lęków.

Magia to grzech przeciwko pierwszemu przykazaniu

Magia z punktu widzenia katolicyzmu to grzech idolatrii (czyli grzechem przeciwko pierwszemu przykazaniu, grzechem przypisywania sobie uprawnień Boga). Uprawiający magię nie dość, że krzywdzi innych to i sam staje się ofiarą. Taka jest cena współpracy z demonem, który daje wszelkie magiczne moce. Kto uprawia magię i z niej korzysta, ten automatycznie skazuje się na opętania i nękania demoniczna – praktykowanie okultyzmu to otwieranie się na działanie demonów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

„Ofiary czarnej magii często stają się nimi z powodu własnych grzechów i niewierności”. Zaangażowanie w praktyki katolickie, życie zgodnie z nakazami katolicyzmu, chroni przed wpływem magii. Laicyzacja (wykorzenienie z będącego ochroną przed magią katolicyzmu) prowadzi do większej podatności na atak magiczny.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY