Konfederacja: “Stop gloryfikacji bandytów z UPA!” Apelują do prezydenta Lublina

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Politycy Konfederacji podczas konferencji w Lublinie.

Politycy Konfederacji podczas konferencji w Lublinie. / Fot. Twitter/bartlomiejpejo

Politycy Konfederacji apelują do prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka o podjęcie rozmów dyplomatycznych z włodarzami Lwowa, a w przypadku braku reakcji z nich strony – odstąpienie od partnerstwa z tym miastem. To pokłosie decyzji lwowskiej Rady Obwodowej o ogłoszeniu roku 2022 rokiem imienia Ukraińskiej Armii Powstańczej (UPA).

Zobacz także: PO-PiS przeciw niepełnosprawnym? Poprawka odrzucona zgodnie

Kontrowersyjną decyzję deputowani okręgu lwowskiego podjęli na początku październiku tego roku. To nie pierwszy przypadek gloryfikowania zbrodniczej organizacji lub osób z nią związanych przez ukraińskie samorządy. W przeszłości było to już przyczyną zawieszania współpracy ze strony polskich.

Stop gloryfikacji bestialskich bandytów z UPA! – zaapelował Bartłomiej Pejo, wicestarosta powiatu świdnickiego, polityk Konfederacji, wiceprezes Partii KORWiN.

Miasto Lublin posiada umowę partnerską z miastem Lwów. Podpisano ją 5 stycznia 2004 roku. Ostatnie decyzje lwowskiej Rady Obwodowej mogą być przyczynkiem do zawieszenia czy zerwania takiej współpracy.

Jak informuje portal DoRzeczy.pl, Lwowska Państwowa Administracja Obwodowa miała już nawet opracować program wydarzeń z okazji tych obchodów i zagwarantować ich finansowanie.

Nasz “strategiczny partner”, ślepy na prawdę, brnie w ślepą uliczkę tożsamości historycznej jaką jest banderyzm – wskazał Rafał Mekler, polityk Konfederacji, lubelski pełnomocnik Ruchu Narodowego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

dorzeczy.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY