Bąkiewicz: Marsz Niepodległości jest legalny. Zgłosiliśmy zgromadzenie zwykłe

WAŻNE
Dodano   9
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Bąkiewicz

Robert Bąkiewicz / Fot. Nicole Wójcik/ Wikimedia Commons

Marsz Niepodległości jest legalny dlatego, że mamy zgłoszone zgromadzenie, zostało to wysłane dwa dni temu, zaraz po pierwszej, skandalicznej decyzji Sądu Okręgowego - poinformował Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości".
  • Wcześniejsze zgromadzenie, zarejestrowane przez środowiska lewicowe zostało uchylone przez ratusz warszawski, bo musiało być, ze względu na decyzję wojewody uchylone – powiedział Bąkiewicz.
  • Zdaniem prezesa Stowarzyszenia “Marsz Niepodległości”, prezydent Warszawy “stoi po stronie antycywilizacji”.
  • Tego święta, tej uroczystości, tego ważnego wydarzenia jakim jest Marsz Niepodległości nikt nam nie odbierze – podkreślił.
  • Zobacz także: Klepacka odpowiada Trzaskowskiemu: “Pan ani pana świta mi w tym nie przeszkodzicie”

Bąkiewicz podkreślił, że organizatorzy Marszu Niepodległości są przygotowani na rozmaite ewentualności.

Po tej decyzji Sądu Okręgowego zgłosiliśmy od razu zgromadzenie w trybie zwyczajnym – nie zgromadzenia cyklicznego. Pamiętajmy o tym, że wtedy był wakat na tej przestrzeni dlatego, że wcześniejsze zgromadzenie, zarejestrowane przez środowiska lewicowe zostało uchylone przez ratusz warszawski, bo musiało być, ze względu na decyzję wojewody uchylone. Czyli mamy legalne zgromadzenie z Ronda im. Romana Dmowskiego na błonia Stadionu Narodowego. Poza tym, jeśli pan Rafał Trzaskowski będzie próbował dalej zaogniać tę sytuację, podstawiać przysłowiową nogę, to oczywiście są jeszcze inne formy prawne, które na pewno wykorzystamy w aspekcie tego, żeby to zgromadzenie przeprowadzić i ono się na pewno odbędzie – stwierdził w wypowiedzi na antenie “Radia Maryja”.

Zdaniem prezesa Stowarzyszenia “Marsz Niepodległości”, prezydent Warszawy “stoi po stronie antycywilizacji”.

Rafał Trzaskowski stoi po stronie antycywilizacji, marksistów, którzy chcą zniszczyć cały dorobek kulturowy, etyczny, filozoficzny i prawny Polski i Polaków. On odwołuje się do jakichś systemów wartości globalistycznych, można powiedzieć wręcz masońskich. Dla niego polscy patrioci są zagrożeniem dla tych idei, które on propaguje – wskazał.

Żadne działania polityków nie zatrzymają Marszu Niepodległości.

Tego święta, tej uroczystości, tego ważnego wydarzenia jakim jest Marsz Niepodległości nikt nam nie odbierze, nie odbiorą nam politycy, którzy chcą doprowadzić do wojny wewnętrznej, wojny domowej pomiędzy nami Polakami – nie w sensie militarnym, ale w sensie medialnym, w sensie narracji, ale i w sensie eskalowania wzajemnej agresji. Na to, my, polscy patrioci, nie możemy się zgodzić i przeciwstawiamy się takiemu działaniu – podkreślił Robert Bąkiewicz.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl, twitter.com, zyciestolicy.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY