Tusk liderem sondażu? Sprawdź, w jakiej kategorii

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Tusk

Donald Tusk / Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Donald Tusk liderem sondażu nieufności wśród Polaków.
  • Sondaż przeprowadzony w dniach 6-14 października wskazuje, że najwięcej Polaków ufa Andrzejowi Dudzie. Za prezydentem uplasował się premier Mateusz Morawiecki, a na podium znalazł się jeszcze lider Polski 2050 Szymon Hołownia.
  • W sondażu Donald Tusk jest z kolei liderem pod względem wyrażanej przez Polaków nieufności. Brak zaufania do szefa Platformy wyraziło 53 proc. ankietowanych.
  • Spadła natomiast liczba tych, którzy nie ufają liderowi PiS. W tej chwili w sondażu nieufność wobec Jarosława Kaczyńskiego deklaruje co drugi Polak.
  • Zobacz także: Michał Kurtyka pierwszą ofiarą czystki? Ruszyła rekonstrukcja rządu

Donald Tusk został liderem sondażu CBOS badającego nieufność Polaków. Szefowi PO nie ufa 53 proc. ankietowanych.

Komu najbardziej ufają Polacy?

Sondaż przeprowadzony w dniach 6-14 października wskazuje, że najwięcej Polaków ufa Andrzejowi Dudzie (51 proc.). Za prezydentem uplasował się premier Mateusz Morawiecki (44 proc.), a na podium znalazł się jeszcze lider Polski 2050 Szymon Hołownia (40 proc.).

Co ciekawe, już czwarte miejsce w tym zestawieniu zajął prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jak czytamy, w sondażu zaufanie do szefa partii rządzącej zadeklarowało 35 proc. badanych.

Lider Platformy zajął trzynaste miejsce. Donalda Tuska, który otrzymał 26 proc. wskazań, wyprzedzili m.in. Mariusz Błaszczak, Rafał Trzaskowski, Władysław Kosiniak–Kamysz czy Paweł Kukiz.

Tusk liderem sondażu

W sondażu Donald Tusk jest z kolei liderem pod względem wyrażanej przez Polaków nieufności. Brak zaufania do szefa Platformy wyraziło 53 proc. ankietowanych. Z zestawienia wynika również, że krzywa nieufności rośnie w przypadku b. premiera od 6 miesięcy.

Spadła natomiast liczba tych, którzy nie ufają liderowi PiS. W tej chwili w sondażu nieufność wobec Jarosława Kaczyńskiego deklaruje co drugi Polak.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY