Scheuring-Wielgus chce likwidacji Marszu Niepodległości? “Trzaskowski musi być bardziej stanowczy”

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Joanna Scheuring-Wielgus

Joanna Scheuring-Wielgus / Fot. You Tube/Janusz Jaskółka

W wywiadzie dla "Onetu" Joanna Scheuring-Wielgus narzekała na zbyt pochopne działania Prezydenta Rafała Trzaskowskiego wobec Marszu Niepodległości. Oczekuje ona od gospodarza stolicy stanowczych przeciwdziałań dążących ostatecznie do likwidacji tego patriotycznego zgromadzenia, świętującego odzyskanie niepodległości.
  • Wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy, poseł Joanna Scheuring-Wielgus w porannej rozmowie dla “Onetu” wyznała, że chciałaby zakazać Marszu Niepodległości.
  • Oczekuje ona od Prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego stanowczych działań.
  • Okrzyk polskich powstańców i bojowników o niepodległość uznała za karygodny i godny potępienia.
  • W poniedziałek wojewoda mazowiecki ponowił decyzję o cykliczności Marszu Niepodległości na kolejne 3 lata.
  • Zobacz także: Marsz Niepodległości ponownie zgromadzeniem cyklicznym. Jest decyzja wojewody

Chciałabym, żeby prezydent Trzaskowski był w końcu stanowczy i twardo powiedział, że nie zgadza się na to, żeby przez Warszawę 11 listopada szły grupy osób, które krzyczą <<śmierć wrogom ojczyzny>> i wykrzykują hasła, które już nigdy na ulicach Warszawy, ani w ogóle w Polsce nie powinny się pojawiać. Tu powinna być taka bardzo stanowcza reakcja

– stwierdziła Scheuring-Wielgus, która w zeszłym roku aktywnie brała udział w nagonce na świątynie kościelne przy okazji strajków kobiet.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zgromadzenie feministek na trasie Marszu Niepodległości

W poniedziałek wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł poinformował PAP o podpisaniu decyzji o rejestracji zgromadzenia cyklicznego „Marsz Niepodległości”. Decyzja w tej sprawie została wydana na trzy lata. Z tego powodu sprawa Marszu Niepodległości pozostawała otwarta, jednakże jego organizatorzy zapewniali o wypełnieniu formalności do przedłużenia cyklicznego zgromadzenia.

Natomiast w ubiegłym tygodniu media informowały o zgłoszeniu przez osobę prywatną innego zgromadzenia na trasie i w terminie, gdy w Warszawie cyklicznie odbywał się Marsz Niepodległości – w przypadku braku uznania Marszu za imprezę cykliczną, zgłoszone wcześniej wydarzenie miałoby nad nim pierwszeństwo.

Posłanka Lewicy podkreśliła, że co roku bierze udział w demonstracjach sprzeciwiających się Marszowi Niepodległości. Wyraziła solidarność z osobami z grupy pod nazwą „Kobiety z Mostu”, które zgłosiły swoją imprezę w tym samym miejscu i czasie, by przeszkodzić w organizacji „Marszu”

zyciestolicy,com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY