Morawiecki przedstawił nowy skład rządu! Niespodziewana rola nowego ministra rolnictwa

PILNE
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Premier Morawiecki zaprezentował nowy skład rządu

Premier Mateusz Morawiecki / Fot. PAP/Mateusz Marek. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Premier Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek, że nowym ministrem rolnictwa a także wicepremierem ma zostać Henryk Kowalczyk; Anna Moskwa ma objąć stanowisko ministra klimatu, a Piotr Nowak ministra rozwoju i technologii. Nowe stanowisko otrzyma także dotychczasowy szef resortu rolnictwa i rozwoju wsi - Grzegorz Puda.
  • Premier Mateusz Morawiecki na dwie godziny przed oficjalną rekonstrukcja rządu w Pałacu Prezydenckim zaprezentował jego nowy skład.
  • Nowym ministrem rolnictwa został Henryk Kowalczyk, który będzie również pełnił rolę wicepremiera.
  • Potwierdziły się również wcześniejsze pogłoski o powstaniu ministerstwa sportu i turystyki, gdzie na czele stanie Kamil Bortniczuk.
  • Kierownictwo w ministerstwie klimatu obejmie Anna Moskwa, a w ministrem rozwoju i technologii zostanie Piotr Nowak.
  • Zobacz także: Michał Kurtyka pierwszą ofiarą czystki? Ruszyła rekonstrukcja rządu

Nowy wicepremier w polskim rządzie

Podczas wtorkowej konferencji prasowej zwołanej przez Premiera Mateusza Morawieckiego przedstawił on nowy skład rządu, który został wcześniej przedstawiony we wniosku do Prezydenta Andrzeja Dudy, Zaproponował on, aby nowym ministrem rolnictwa i rozwoju wsi został Henryk Kowalczyk, który obejmie również rolę wicepremiera.

Premier poinformował, że Michał Kurtyka ze względów osobistych zdecydował o odejściu ze stanowiska ministra klimatu i kierownictwo tego resortu obejmie Anna Moskwa. Ostatnią nominacją jest uzupełnienie składu w ministerstwie rozwoju i technologii po odejściu Jarosława Gowina i Porozumienia. Pełnioną obecnie przez szefa rządu funkcję obejmie Piotr Nowak – w ostatnich miesiącach doradca szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie, a wcześniej wiceminister finansów.

Ze względu na to, że wchodzimy w kolejny okres perspektywy unijnej, zagospodarowania tych funduszy, także w kontekście perspektywy Krajowego Planu Odbudowy, jest takie ważne, dlatego poprosiłem ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudę, by przeszedł na stanowisko konstytucyjnego ministra funduszy i polityki regionalnej

– poinformował premier o nowej roli Grzegorza Pudy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Odrodzenie ministerstwa sportu

Do życia powołano również ministerstwo sportu i turystyki, gdzie kierownictwo obejmie działacz partii Republikanie oraz poseł na Sejm Kamil Bortniczuk, który kilka miesięcy temu odszedł z Porozumienia.

Tworzymy Ministerstwo Sportu i Turystyki; nie Sportu, jak było niegdyś, tylko Sportu i Turystyki. Tę funkcję zaproponowałem panu Kamilowi Bortniczukowi, który tę funkcję przyjął

– powiedział Mateusz Morawiecki, potwierdzając wcześniejsze doniesienia medialne.

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY