Moderna chce przekonać do szczepienia najmłodszych: “Nasza szczepionka jest bezpieczna dla dzieci w wieku 6-11 lat”

Dodano   3
  Loading
Szczepionka Moderny

Szczepionka Moderny / Fot. PAP/Leszek Szymański. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

W poniedziałek amerykańska firma Moderna wydała oświadczenie, w którym zapewnia, że produkowana przez nich szczepionka przeciw COVID-19 jest bezpieczna dla dzieci w wieku 6-11 lat. W badaniach klinicznych uczestniczyło niemalże 5 tys. dzieci.
  • Według firmy Moderna, na podstawie badań przeprowadzonych na blisko 5 tys. dzieciach, ich szczepionka przeciw COVID-19 jest bezpieczna.
  • Wiadomo, że dzieci otrzymywały połowę dawki dorosłych.
  • Moderna: “Bezpieczeństwo i tolerancja preparatu u dzieci były porównywalne z obserwowanymi u dorosłych”.
  • Zobacz także: Nowelizacja ustawy o cudzoziemcach. Więzienie za zniszczenie płotu na granicy.

Badania przeprowadzone na dzieciach

Według badań, podczas których analizowana była odporność u dzieci na koronawirusa, szczepienie preparatem Moderna jest bezpieczne dla dzieci w wieku 6-11 lat. Koncern wydał oświadczenie, w którym mówi o silnej reakcji immunologicznej po podaniu drugiej dawki szczepionki już po miesiącu. Jednakże, wśród efektów ubocznych, najczęściej zauważano zmęczenie, ból głowy, gorączkę, czy ból ramienia.

Bezpieczeństwo i tolerancja preparatu u dzieci były porównywalne z obserwowanymi u dorosłych.

Przekazała Moderna.

Zdanie Agencji Żywności i Leków

Według amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA), rozważane jest dopuszczenie szczepienia Moderną młodzieży od 12 r. ż. Co ciekawe, firma Moderna poinformowała, że “przedstawione w poniedziałek wyniki posłużą wkrótce do złożenia wniosku o autoryzację preparatu także dla dzieci w wieku 6-11 lat”. Co więcej, obecnie trwają badania skuteczności szczepionki Moderna na dzieciach w wieku od pół roku do 6 lat.

Europejska Agencja Leków wydała zgodę na stosowanie szczepionek, zarówno Moderny jak również Pfizer i BioNTech, u wszystkich powyżej 12 roku życia. Obecnie trwają także badania firmy Pfizer nad podawaniem preparatu dla dzieci od 5 roku życia.

Nie wszędzie jednak panują entuzjastyczne emocje. Z powodu występowania rzadkich przypadków zapalenia mięśnia sercowego, władze Danii i Szwecji wstrzymały podawanie preparatów dla najmłodszych osób.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wierzycie im?

PAP

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Krzysztof
Gość
Krzysztof
26 października 2021 13:37

Mnie Moderna przekonała ! Zgadzam się na to , aby jej pracownicy , udziałowcy i sympatycy szczepili swoje dzieci tym preparatem . Od innych dzieci łapy precz !

Bubu
Gość
Bubu
26 października 2021 22:09

Berberuchom mówimy NIE

Arek
Gość
Arek
26 października 2021 23:12

Jeszcze nigdy nie powstała żadna w pełni bezpieczna szczepionka. Szczepionki są produkowane tylko w jednym celu: zwiększenia zysków karteli farmaceutycznych.

POLECAMY