Kara za prawdę o lockdownie? Fundacja zrywa współpracę z Bożeną Dykiel

covid
Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Bożena Dykiel

Bożena Dykiel / fot. radio ESKA

„Wypowiedź Pani Bożeny Dykiel w »Dzień dobry« TVN w dniu 23 października 2021 r. nie była z nami konsultowana i była osobistą opinią aktorki na temat leczenia depresji" - czytamy w oświadczeniu Fundacji "Twarze depresji". Dodano także, że padły słowa, które są dalekie od idei fundacji.
  • “Trzeba uważać, co się wpuszcza do pyska, nie jeść byle czego, jeść dobre rzeczy. Poza tym ruszać się, czytać, nie tylko gapić się w telefon i telewizor” – powiedziała aktorka Bożena Dykiel.
  • Na kontrowersyjne słowa zareagowała Fundacja “Twarze depresji”, która zakończyła współpracę z Dykiel. Aktorka była ich ambasadorką.
  • “Wypowiedź nie była z nami konsultowana. W programie padły słowa, które są bardzo odległe od idei naszej kampanii” – napisano w oświadczeniu fundacji.
  • Zobacz także: Kim Dzong Un odejdzie? Jest prawdopodobny scenariusz dla Korei Północnej.

Wypowiedź Bożeny Dykiel

Goszcząc w sobotę 23 października w programie “Dzień Dobry TVN”, aktorka Bożena Dykiel rozmawiała z Ewą Drzyzgą i Agnieszką Woźniak-Starak. W pewnym momencie padła kontrowersyjna wypowiedź, po której rozpętała się burza.

“Wojtek Młynarski też chorował na depresję. To jest brak pierwiastka litu. Nie to, że się go uzupełni, ten lit. Organizm to powinien sam wytworzyć, tylko musimy mu dać do tego materiał. Wiec trzeba uważać, co się wpuszcza do pyska, nie jeść byle czego, jeść dobre rzeczy. Poza tym ruszać się, czytać, nie tylko gapić się w telefon i telewizor” – powiedziała Dykiel.

Wywołało to nie tylko szybką reakcję fundacji, z którą współpracuje Dykiel, ale także Pauliny Młynarskiej, która postanowiła skomentować wypowiedź aktorki. “Pani Bożeno Dykiel! Tata chorował na chorobę afektywną dwubiegunową, nie zaś na depresję. Depresja jest jednym z komponentów choroby afektywnej dwubiegunowej, która jest bardzo złożoną i trudną w leczeniu dolegliwością. Choruje na to mnóstwo osób, wiele z nich nie chce się leczyć” – napisała w mediach społecznościowych. Ponadto Młynarska zwróciła się z prośbą do Fundacji “Twarze depresji”, by ta podchodziła ostrożniej do doboru osób ją reprezentujących.

Reakcja fundacji

Na wypowiedź zareagowała Fundacja “Twarze depresji”, która odcięła się od wypowiedzi aktorki, a ponadto zakończyła z nią współpracę.

Fundacja “Twarze depresji” jako organizator kampanii społecznej “Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję” w porozumieniu z Panią Bożeną Dykiel podjęła decyzję o zakończeniu współpracy. Wybitna aktorka była naszą ambasadorką od sześciu edycji i bardzo dziękujemy Jej za udzielone wsparcie.

Czytamy w oświadczeniu.

Co więcej, we wpisie w mediach społecznościowych, fundacja odcięła się od zajmowanego stanowiska aktorki, pisząc, że “nie była z nami konsultowana i była osobistą opinią aktorki na temat leczenia depresji. W programie padły słowa, które są bardzo odległe od idei naszej kampanii”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Co sądzicie o tej decyzji? Dajcie znać w komentarzach!

ivp.info, Facebook

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY